Oglądaj start misji Artemis na Księżyc

Podpowiadamy, jak oglądać pierwszy od 50 lat start rakiety na Księżyc, która w ramach misji Artemis ma zostać wystrzelona już dzisiaj!

NASA Artemis 2022
fot. NASA

Aktualizacja z godz. 14:45 – poniedziałkowy start misji Artemis 1 został odwołany. Przyczyną był niemożliwy do opanowania problem z odpowietrzeniem jednego z silników. (źródło @NASA) Najbliższe możliwe okno startowe przewidziane jest na 2 września 2022 roku.

Rakieta misji Artemis od NASA jest obecnie w końcowej fazie przygotowań, a jej start planowany jest już na dzisiaj. To pierwsza rakieta NASA Space Launch System (SLS), która stoi w gotowości na platformie startowej 39B w Kennedy Space Center na Florydzie. Oprócz naukowców i inżynierów w transmisji na żywo wezmą udział aktorzy, w tym Chris Evans.

Zobacz także: Owca Shaun dołączy do lotu Artemis 1 na Księżyc z NASA

Oficjalną transmisję internetową NASA można już oglądać na żywo – na razie sześciogodzinną procedurę przygotowań przed spodziewanym startem. Dwugodzinne okno startowe rozpocznie się 14:33 czasu polskiego. Transmisja online od NASA jest również dostępna na YouTubie.

Alternatywnie, premierę można oglądać za pośrednictwem aplikacji NASA na urządzenia mobilne. W App Storze i sklepie Google Play dostępna jest bezpłatna aplikacja NASA.

Dodatkowo jest też aplikacja na Apple TV, która jest również bezpłatna i dostępna we wbudowanym sklepie z aplikacjami na Apple TV 4K.

Właściciele Oculus Rift będą mogli oglądać premierę w 360-stopniowym widoku VR, która ma się rozpocząć o 15:33 czasu polskiego. Szczegóły dotyczące oglądania przez gogle znajdują się na oficjalnej stronie Oculus Artemis.

Alternatywnie, grupa Space Explorers będzie transmitować relacje VR podczas sesji na żywo na Facebooku.

Pobierz oficjalna aplikację mobilną NASA:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: NASA | Apple Insider