Sonos Optimo 2 ma przenieść dźwięk na wyższy poziom

Coraz więcej informacji na temat nowego, wysokiej klasy głośnika firmy Sonos pojawia się w sieci – nowy model posiada nazwę kodowa Optimo 2.

Projekt głośnika Sonos Optimo 2
Projekt głośnika Sonos Optimo 2 | fot. The Verge

Wygląda na to, że Sonos opracowuje nowy głośnik wysokiej klasy o nazwie „Optimo 2”. Ten nowy głośnik miałby dźwięk Dolby Atmos i wbudowane mikrofony, większą (niż w innych modelach firmy) ilość pamięci RAM i pamięci flash. Optimo 2 ma być również jednym z trzech produktów, nad którymi pracuje Sonos, w tym Optimo 1 i Optimo SL. Serwis The Verge był w stanie dotrzeć do renderów kolejnego potencjalnego flagowego głośnika Sonosa. Z obrazu wynika, że nowy głośnik jest najwyraźniej zaprojektowany z obudową o podwójnym kącie i, w oparciu o niektóre szczegóły, które udało się uzyskać redaktorom The Verge, może stać się najlepiej brzmiącym głośnikiem Sonos.

Makieta 3D proponowanego Optimo 2 pokazuje jego obecny projekt. Obraz przedstawia przód urządzenia. Spekuluje się również, że urządzenie będzie trzymać się klasycznej biało-czarnej kolorystyki głośników Sonos.

Nie trzeba dodawać, że konstrukcja nowego highendowego głośnika wygląda bardzo podobnie do Sonos Play:5. The Verge cytuje ludzi powiazanych z projektem, że Optimo 2 ma „dwa razy więcej pamięci RAM i osiem razy więcej pamięci flash niż jakikolwiek poprzedni głośnik Sonos”. Wygląda również na to, że Sonos chce wspierać głośniki przez długi czas dzięki konsekwentnym aktualizacjom oprogramowania.

Mówi się, że Optimo 2 posiada obsługę Dolby Atmos i sterowniki sportowe, które działają w kilku różnych kierunkach, zapewniając dźwięk dookoła. Oprócz odtwarzania muzyki przez Wi-Fi, głośnik może również obsługiwać odtwarzanie przez Bluetooth, co zwykle jest zawarte w przenośnych głośnikach firmy, takich jak Sonos Move i Roam. Urządzenie może również pójść o krok dalej, włączając wbudowane wsparcie USB-C do odtwarzania muzyki.

Zgodnie z doniesieniami Optimo 2 ma mieć wbudowane mikrofony, które mogą pomóc głośnikowi w optymalizacji dźwięku i zapewnić obsługę sterowania głosowego Sonos. Warto zauważyć, że firma została niedawno pozwana przez Google za technologię sterowania głosem. Jednak Sonos nie wydawał się zaniepokojony tym posunięciem, mówiąc, że pozew Google’a jest „taktyką zastraszania mającą na celu odwet na firmie Sonos za wypowiadanie się przeciwko monopolistycznym praktykom Google’a”.

The Verge informuje, że Optimo 2 stanie się liderem wśród innych produktów produkowanych przez firmę. Dwa inne głośniki, nad którymi obecnie pracuje się, to podobno „Optimo 1” i „Optimo SL”, z których ten ostatni będzie następcą produktów takich jak Roam SL, pomijając mikrofony, co prawdopodobnie sprawi, że będzie to najtańsza opcja spośród trzech nowych modeli.

Tymczasem wciąż czekamy na pełne ujawnienie Sonos Sub-Mini, chociaż podobno premiera została przesunięta po niespokojnym kwartale firmy.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: The Verge | Android Central