Film „Nieznajomy” zadebiutuje w serwisie Netflix w październiku

Globalna premiera filmu Thomasa M. Wrighta pt. „Nieznajomy” – po zaprezentowaniu na tegorocznym festiwalu w Cannes – odbędzie się w październiku na Netflix. 

„Nieznajomy” (The Stranger) film Netflix 2022

Film zatytułowany Nieznajomy (tyt. oryg. The Stranger), wyprodukowany przez studia See-Saw Films, Anonymous Content Blue Tongue z Joelem Edgertonem i Seanem Harrisem w rolach głównych, opowiada o dwóch nieznajomych, którzy nawiązują rozmowę podczas długiej podróży. Jeden z nich jest podejrzanym w sprawie zaginionej osoby, zaś drugi — ścigającym go tajnym agentem. Ich niełatwa przyjaźń jest główną osią fabuły tego trzymającego w napięciu thrillera opartego na prawdziwej historii jednego z największych dochodzeń w Australii.

Główną osią filmu jest niełatwa przyjaźń między dwoma nieznajomymi, którzy nawiązują rozmowę podczas długiej podróży.

Scenarzysta i reżyser Thomas M. Wright: „Kręcąc »Nieznajomego« , chcieliśmy stworzyć kryminał psychologiczny, który zabiera widzów w nieznane — autentyczny i realistyczny obraz, zarazem efektowny i wciągający. Film, który wymaga poświęcenia uwagi i koncentracji. Film, w który widzowie mogą się zagłębić i dać mu się pochłonąć.”

„W scenariuszu skupiłem się na ludziach, którzy nie znali ofiary, lecz poświęcili jej lata swojego życia oraz swoje zdrowie psychiczne i fizyczne. Przemoc jest powodem, dla którego powstał ten film, lecz nie jest jego głównym tematem. Są nim więzi między ludźmi. Dla mnie oznacza to, że treść filmu definiuje empatia”.

„Tytułowy »nieznajomy« może oznaczać osobę, która odpowiada za zbrodnię, jej ofiarę, a także osoby, które cierpią z powodu straty, jak również główne postacie filmu, których nazwiska pozostają nieznane. Może też odnosić się do bezimiennych osób, które na koniec rozwiązują jego fabułę.

„Premiera tej niezależnej australijskiej produkcji w oficjalnej selekcji Cannes oraz prezentacja szerszej grupie widzów jako film Netflix jest czymś bezprecedensowym. Jesteśmy dumni ze stworzenia tego filmu oraz tego, że możemy udostępnić go widzom z całego świata w serwisie Netflix”.

Film „Nieznajomy” pojawi się w kinach w Australii, a następnie w październiku zastanie udostępniony na całym świecie w serwisie Netflix. Zanim to nastąpi, będzie on również miał premierę w Australii na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Melbourne 5 sierpnia.

Nominowany do Złotego Globu Joel Edgerton zagra jedną z dwóch głównych ról w filmie „Nieznajomy”. Laureat nagrody BAFTA Sean Harris również występuje w filmie „Nieznajomy”.

  • Scenarzysta/reżyser: Thomas M. Wright
  • Obsada: nominowany do Złotego Globu Joel Edgerton i lauerat nagrody BAFTA Sean Harris
  • Studia produkcyjne: See-Saw Films, Anonymous Content i Blue Tongue Films
  • Producenci: Rachel Gardner, Iain Canning i Emile Sherman z See-Saw Films;  Joel Edgerton z Blue Tongue Films oraz Kim Hodgert i Kerry Kohansky-Roberts z Anonymous Content
  • Producenci wykonawczy: Simon Gillis z See-Saw Films, Thorsten Schuhmacher z Rocket Science, Lars Sylvest, Morgan Emmery i Jean-Charles Levy z Trinity Media Financing

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Netflix Polska