TikTok Music może być konkurencją dla Apple Music i Spotify

Usługa TikTok Music może być najnowszym konkurentem dla muzycznych serwisów streamingowych, ponieważ ByteDance właśnie złożyło wniosek o znak towarowy dla potencjalnej usługi przesyłania strumieniowego muzyki w USA.

Logo TikTok w słuchawkach
(to nie jest logo usługi TikTok Music!)

Jak donosi serwis Business Insider, że gigant mediów społecznościowych – TikTok może w najbliższej przyszłości stanąć do konkurowania z Apple Music i Spotify. Jak wspomniano w publikacji, TikTok jest już serwisem, w którym można odkrywać muzykę. Ponadto pomaga utworom do wejścia w główny nurt i na szczyty list przebojów, takich jak Billboard 100, Spotify Viral 50 i listy odtwarzania Apple Music. W maju tego roku znak towarowy TikTok Music został zgłoszony w USA. Może być używany do „różnych towarów i usług, w tym aplikacji mobilnej, która pozwoliłaby użytkownikom kupować, odtwarzać, udostępniać, pobierać muzykę, piosenki, albumy, teksty”.

Inne możliwe przypadki użycia „TikTok Music” obejmują aplikację, która pozwoliłaby użytkownikom „przesyłać strumieniowo audio i wideo na żywo”, a także możliwość „edycji i przesyłania zdjęć jako okładek list odtwarzania” oraz „komentowania muzyki, piosenek i albumów”.

Gdyby tak się stało, Apple Music i Spotify miałyby poważną konkurencję. Na przykład TikTok jest jedyną aplikacją spoza Facebooka, która przekroczyła 3 miliardy pobrań na całym świecie i ponownie jest ogromnym wsparciem dla artystów, których można odkrywać.

„Zazwyczaj firma wielkości TikTok lub ByteDance będzie składać wnioski o znak towarowy tylko dla produktów, które poważnie rozważają”, powiedział Insiderowi adwokat ds. znaków towarowych Josh Gerben z kancelarii Gerben. „Jeśli spojrzysz wstecz na zgłoszenia znaków towarowych dużych firm, zobaczysz te, które złożyli, a które nigdy nie zostały zrealizowane. Ale często tak robią. I często jest to coś, nad czym poważnie pracują”.

Czy subskrybujesz Apple Music lub Spotify? Czy byłbyś gotów przejść na TikTok Music, jeśli jego usługa strumieniowego przesyłania muzyki kiedykolwiek powstanie?

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Business Insider | 9TO5Mac