Amazon Drive tylko do 31 grudnia 2023 roku

Firma Amazon zamyka swoją usługę chmurową Amazon Drive dla klientów indywidualnych – pobierz swoje pliki do końca przyszłego roku!

Amazon Drive do 31 grudnia 2023 roku

Przez ostatnie 11 lat Amazon Drive służył jako bezpieczna usługa przechowywania w chmurze dla klientów firmy Amazon do tworzenia kopii zapasowych ich plików. Od 31 grudnia 2023 roku gigant przestanie obsługiwać Amazon Drive, aby w pełni skoncentrować swoje wysiłki na przechowywaniu zdjęć i filmów za pomocą usługi Amazon Photos. Amazon będzie nadal zapewniać klientom możliwość bezpiecznego tworzenia kopii zapasowych, udostępniania i porządkowania zdjęć i filmów za pomocą usługi Amazon Photos.

Firma wysłała właśnie e-maila do klientów, którzy przechowują pliki na Amazon Drive, które nie są obsługiwane przez Amazon Photos. Oznacza to, że od 31 grudnia 2023 roku nie będzie już do nich dostępu z Amazon Drive. Do tego czasu można nadal używać Amazon Drive do zarządzania plikami.

Jeśli polegasz używasz Amazon Drive do przechowywania plików, musisz przejść do witryny Amazon Drive i pobrać pliki do 31 grudnia 2023 r. Twoje pliki zdjęć i filmów zostaną automatycznie zapisane w Amazon Photos. Szczegółowe instrukcje dotyczące pobierania plików, zarządzania płatną subskrypcją oraz zasoby dodatkowej pomocy można znaleźć na stronie pomocy.

W ramach tego procesu 31 stycznia 2023 r. Amazon nie będzie już obsługiwał przesyłania plików w witrynie Amazon Drive. Nadal będzie można przeglądać i pobierać pliki do 31 grudnia 2023 r.

Można nadal używać Amazon Photos do tworzenia kopii zapasowych i przechowywania plików zdjęć i filmów. Aplikację Amazon Photos można pobrać na systemy iOS, Android i komputery. Abonenci Prime otrzymują bezpłatne, nieograniczone miejsce na zdjęcia w pełnej rozdzielczości i 5 GB miejsca na filmy. Jeśli nie jesteś członkiem Prime, otrzymujesz 5 GB bezpłatnego miejsca na zdjęcia i filmy.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Amazon