Amazon zmienia wygląd Prime Video

Serwis streamingowy Prime Video będzie mial nowa nawigację, listę 10 najlepszych tytułów i bardzo znajomy wygląd – przypominający każdy inny serwis VOD.

Nowy wygląd Amazon Prime Video (2022)

Firma Amazon wprowadza nowy interfejs serwisu Prime Video, który będzie znany każdemu, kto korzystał z Netflix – lub z każdej innej nowoczesnej usługi przesyłania strumieniowego. Aby usługa Prime Video była „mniej przytłaczająca”, firma przeniosła główny pasek nawigacyjny platformy na lewą stronę ekranu i ułożyła ikony w pionową kolumnę. Sześć menu od góry do dołu to Szukaj, Strona główna, Sklep, Telewizja na żywo, Bezpłatne i Moje.

Począwszy od teraz i przez następne kilka tygodni, Amazon wprowadzi nowy wygląd Prime Video na urządzenia z systemem Android i podłączone urządzenia w salonie, w tym telewizory Smart TV, sprzęt do strumieniowego przesyłania Fire TV, Roku, Apple TV, Android TV i konsole do gier. Amazon twierdzi, że doświadczenie zostało zaprojektowane tak, aby było „mniej przeciążone i przytłaczające dla naszych klientów”. Rezultatem jest coś, co bardzo przypomina Netflixa. I może tak jest najlepiej.

Użytkownicy wersji na przeglądarki oraz na urządzeniach z systemem iOS/iPadOS otrzymają nową wersję jeszcze w tym roku.

Większość elementów menu zawiera podkategorie, aby jeszcze bardziej uprościć nawigację. Na przykład sekcja Strona główna (Home) zawiera podkategorie dla filmów, seriali i programów telewizyjnych, oraz sportu. Inne funkcje inspirowane serwisem Netflix obejmują listę 10 najpopularniejszych treści i miniatury w stylu plakatów, które rozwijają się, aby odtwarzać podgląd, gdy po nich nawigujemy.

Jednak najbardziej pomocną zmianą, jaką wprowadził Amazon, jest nowy zestaw ikon, które ułatwiają sprawdzenie, czy coś jest częścią Prime Video. Niebieski znacznik wyboru oznacza, że ​​serial telewizyjny lub film, który chcesz obejrzeć, jest objęty Twoją subskrypcją. Z kolei złota torba na zakupy oznacza, że ​​musisz kupić lub wypożyczyć zawartość, aby ją oglądać.

Według The Verge Amazon spędził 18 miesięcy pracując nad przeprojektowaniem serwisu. Projektem kierował Ben Smith, wiceprezes ds. produktu w studiach Prime Video i Prime. Warto zauważyć, że wcześniej pracował nad przeprojektowaniem serwisu Hulu w 2017 roku. Ten wysiłek sprawił, że serwis wypróbował coś radykalnie innego, ale kilka lat później powrócił do bardziej znanego projektu.

  • Amazon Prime Video (redesign 2022 - zrzut ekranu głównego)
  • Amazon Prime Video (redesign 2022 - zrzut ekranu z karuzelą)
  • Amazon Prime Video (redesign 2022 - zrzut ekranu – dodatkowe subskrypcje)

Nowa wersja nie zostanie wprowadzone na każdym urządzeniu, na którym dostępna jest usługa Prime Video, a wśród bardziej godnych uwagi pominięć są Apple TV trzeciej generacji i Sony PlayStation 3. Jeśli oglądasz Prime Video na którymś z tych urządzeń, to nie oznacza, że stracisz na nich dostęp do usługi — na razie będziesz musiał po prostu obejść się bez przeprojektowanego interfejsu.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Amazon | Engadget | The Verge
źródło grafiki telewizora: Tv room psd created by jcomp – www.freepik.com