Playlisty Friends Mix na Spotify

Z okazji Międzynarodowego Dnia Przyjaźni, który przypada 30 lipca, Spotify wprowadza nowe, spersonalizowane playlisty Friends Mix.

Playlista Friends Mix na Spotify

Od teraz użytkownicy platformy będą mogli być zawsze na bieżąco z tym co jest popularne wśród ich znajomych. Do tej pory użytkownicy Spotify na całym świecie stworzyli ponad 11 milionów playlist ze słowem „przyjaciel”, z czego ponad 75 tysięcy w Polsce. Globalnie w tworzeniu list odtwarzania poświęconych przyjaźni zdecydowanie dominują słuchacze w wieku od 18 do 24 lat (29%), natomiast w przypadku polskich użytkowników odpowiadają oni za niemal połowę takich playlist (48%). Wśród playlist redakcyjnych dużą popularnością cieszą się Dinner with Friend oraz Weekends + Friends, które uzyskały w ciągu ostatniego roku odpowiednio 154 i 8 milionów odtworzeń.

Muzyczne inspiracje w gronie przyjaciół – Friends Mix 

Dla wielu z nas przyjaciele są jednym z najlepszych źródeł muzycznych inspiracji. By jeszcze bardziej ułatwić użytkownikom dzielenie się ulubioną muzyką Spotify stworzyło Friends Mix, czyli nową, codziennie aktualizowaną, spersonalizowaną playlistę bazującą na dotychczasowych playlistach użytkowników powstałych dzięki funkcji Blend. Oznacza to, że za sprawą Friends Mix mamy dostęp do ulubionej muzyki wszystkich naszych znajomych w jednym miejscu. Nową playlistę użytkownicy mogą znaleźć w sekcji Przygotowane Dla Ciebie.

Jak uzyskać playlistę Friends Mix? 

Nie widzisz Friends Mix w swojej sekcji Przygotowane Dla Ciebie? Zacznij od skorzystania z funkcji Blend. 

  1. Wpisz Blend w zakładce wyszukiwania na Spotify. Następnie stuknij Zaproś, aby wybrać znajomego, z którym chcesz się połączyć. 
  2. Gdy Twój znajomy zaakceptuje zaproszenie, Spotify wygeneruje Waszą wspólną playlistę Blend, która będzie zawierać utwory i rekomendacje odzwierciedlające preferencje i gusta muzyczne Twoje i Twojego znajomego. W zestawieniu zostaną także wyróżnione utwory dobrane dla Ciebie, Twojego znajomego lub takie, które Was łączą. 
  3. Po zaakceptowaniu przez znajomego zaproszenia do wspólnej playlisty, każdy z Was otrzyma specjalną kartę udostępniania. Możecie się nią pochwalić również w social mediach. Następnie, możecie cieszyć się wspólną, codziennie aktualizowaną playlistą Blend. 
  4. Po utworzeniu trzech dwuosobowych playlist Blend (między Tobą a jednym znajomym), będziesz mógł sprawdzić Friends Mix, którą znajdziesz w swojej sekcji Przygotowane Dla Ciebie. Tam znajdziesz muzykę łączącą gusta Twoich znajomych. 

Muzyka łączy ludzi, dlatego jej odkrywanie w gronie znajomych daje jeszcze więcej radości, a dzięki Friends Mix jest to jeszcze prostsze i wygodniejsze.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Spotify Polska