Spotify ujawnia wakacyjne przeboje 2022 roku

Spotify prezentuje najgorętsze hity lata 2022 i ujawnia wiodące trendy wśród użytkowników, które będą towarzyszyć najcieplejszym miesiącom w roku.

Hity lata 2022 (Spotify)

Właśnie zakończył się rok szkolny i oficjalnie rozpoczęły się wakacje. Niezależnie od tego, czy lato spędzamy na podróżach, festiwalach, relaksie czy imprezach do białego rana, wakacyjne hity są jego nieodłączną częścią. Jakie piosenki podbiją tegoroczne lato? W oparciu o liczby streamów, aktualne trendy i przewidywania, redaktorzy Spotify umieścili na liście Hity lata 2022 takie utwory jak Ostatni raz zatańczysz ze mną Tribbsa i Kubańczyka, As It Was Harry’ego Stylesa oraz ostatnia nadzieja sanah i Dawida Podsiadło.

Na liście znalazł się także utwór Running Up That Hill (A Deal With God) Kate Bush, który stał się viralowym hitem i dzięki finałowemu sezonowi serialu Stranger Things przeżywa swoją drugą młodość. Spotify zebrał utwory na lato w swojej playliście Hity Lata 2022, którą można znaleźć w zakładce Lato w aplikacji Spotify.

Ale muzyczne lato nie kończy się tylko na tym. Dla wielu słuchaczy lato to przede wszystkim festiwale muzyczne, a żeby wprowadzić jeszcze więcej letniej atmosfery, Spotify nawiązało współpracę z Open’er Festival, by dzięki oficjalnej playliście festiwalowej fani mogli odkryć muzykę gwiazd tego wydarzenia.

TOP 20 hitów lata 2022 w Polsce: 

TOP 20 globalnych hitów lata 2022: 

Odsłuchaj całą playlistę „Hity lata 2022” na Spotify:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Spotify Polska