Apple Watch Series 8 podobno także z 47-mm kopertą

Apple Watch Series 8 może zostać wydany tej jesieni także z większym modelem o wielkości 47 mm – zobacz porównanie z obecnymi zegarkami Apple Watch.

Porównanie przewidywanych wielkości kopert i ekranów Apple Watch Series 8 z dotychczasowymi modelami
Porównanie przewidywanych wielkości kopert i ekranów Apple Watch Series 8 z dotychczasowymi modelami | fot. Apple Insider

W historii Apple Watcha pojawiały się różne modyfikacje ekranu, opasek i rozmiarów, ale do tej pory Apple utrzymywał linię swoich urządzeń naręcznych w dwóch klasach rozmiarów. To może się zmienić wraz z wydaniem nowego Apple Watch Series 8, którego premiera spodziewana jest na jesień tego roku. Pierwsze trzy generacje Apple Watcha miały rozmiary kopert 38 mm i 42 mm, a od czwartej do szóstej generacji miały rozmiary kopert 40 mm i 44 mm. Apple zwiększyło je ponownie nieznacznie dla zegarka Apple Watch Series 7 do 41 mm i 45 mm, dzięki wyświetlaczowi owiniętemu nad krawędzią obudowy.

Pomimo tych zmian rozmiarów, wszystkie zegarki Apple posiadają wersje dużego lub małego rozmiaru. Tak więc, jeśli klient kupi pasek do 42-milimetrowego Apple Watcha Series 2, nadal pasuje on na 45-milimetrowym Apple Watch Series 7, ponieważ oba należą do kategorii „dużego” modelu.

Apple Watch Series 8 może zmienić ten dwuwymiarowy system o nowy, większy, trzeci rozmiar. Szczegóły są w tej chwili niewielkie, ponieważ jedynym ujawnionym szczegółem jest rozmiar wyświetlacza o przekątnej 1,99 cala. To znacząca liczba, ponieważ producenci wyświetlaczy mierzą wyświetlacze po przekątnej za pomocą cali, w przeciwieństwie do kopert zegarków mierzonych za pomocą odległości od góry ekranu zegarka do dołu. Tak więc Apple Watch Series 7 z 45-milimetrową kopertą ma wyświetlacz o przekątnej około 1,9 cala.

Przecieki nie precyzują, w jaki sposób zostanie zastosowany wzrost ekranu o 0,09 cala. Może to oznaczać większy wyświetlacz w cieńszej obudowie lub proporcjonalny wzrost rozmiaru obudowy do rozmiaru wyświetlacza.

Zakładając, że Apple ma ten sam projekt i ramki wyświetlacza co Apple Watch Series 7, obudowa miałaby około 47 mm. Niektóre plotki sugerują, że „Apple Watch Series 8” może zostać przeprojektowany z płaskimi bokami, co zapewniłoby więcej miejsca na wyświetlacz w tym samym rozmiarze obudowy.

Wyświetlacz o przekątnej 1,99 cala zmieściłby się w ekwiwalencie 45 mm z płaskimi bokami, dzięki czemu rozmiar obudowy byłby cieńszy, a wyświetlacz większy jednocześnie. Jednak to nie do końca pasuje do plotek.

Od dawna przewidywany płaski zegarek Apple Watch miałby duży 2,2-calowy wyświetlacz w 47-milimetrowej obudowie. Wyciek, pochodzący od analityka łańcucha dostaw wyświetlacza Rossa Younga, wydaje się skłaniać w stronę 47-milimetrowej obudowy z 1,99-calowym wyświetlaczem. A przynajmniej nie należy go jeszcze skreslać.

Oczekuje się, że Apple ogłosi smartwatcha Apple Watch Series 8 wraz z iPhone’em 14 podczas wydarzenia we wrześniu tego roku. Mogą istnieć trzy rozmiary zegarka Apple Watch z opcją wytrzymałego modelu do sportów ekstremalnych, nowymi wskaźnikami zdrowia i lepszą wydajnością.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple Insider