Piosenka RUTH Kate Bush dostała 2. życie, artystka jest bardzo szczęśliwa!

Kate Bush cieszy się, że jeden z jej starych singli „dostaje zupełnie nowe życie” – piosenka „Running Up That Hill” podbija listy przebojów na całym świecie.

Kadr z serialu „Stranger Things 4” (Netflix)

Na początek piosenkarka opublikowała na swojej stronie informację o tym, że jej piosenka „Running Up That Hill” pojawiła się w najnowszym (czwartym) sezonie popularnego serialu Netflixa Stranger Things. Kate Bush napisał: „Może słyszeliście, że pierwsza część fantastycznej, porywającej nowej serii «Stranger Things» została niedawno wydana na Netfli” (…) Zawiera utwór «Running Up That Hill» (w skrócie RUTH), której młodzi fani, którzy kochają serial, dali nowe życie – ja też to kocham!” – napisała. „Z tego powodu «Running Up That Hill (A Deal with God)» trafia na listy przebojów na całym świecie i wszedł na pozycję 8. w Wielkiej Brytanii. To wszystko jest naprawdę ekscytujące!”

Singiel pierwotnie ukazał się na jej albumie „Hounds of Love” z 1985 roku. Wspiął się na szczyt iTunes po tym, jak 27 maja zadebiutowała pierwsza część 4. sezonu „Stranger Things”. W Polsce, słuchacze także docenili piosenkę i na Liście Piosenek Radia 357 (LP357) zajmuje pierwsze miejsce już od 2 tygodni.

Artystka dziękuje bardzo wszystkim, którzy wsparli piosenkę i z zapartym tchem czeka na kolejną część serialu, który powróci w lipcu. Podziękowała także braciom Duffer, za to, że wykorzystali jej utwór.

To takie ekscytujące! RUTH drugi tydzień z rzędu jest na 1. miejscu w Wielkiej Brytanii, a teraz jest na 1. miejscu w Irlandii. Moja matka była Irlandką i bardzo by się tym pokochałapisze Bush. Chciałbym również podziękować wszystkim z mojego zespołu, którzy są tak samo podekscytowani skalą reakcji na piosenkę jak ja. Wszyscy pracowaliśmy razem od wielu lat i czuję się bardzo zaszczycona, że mam ludzi o tak ogromnym wachlarzu talentów i wrażliwości (…). Dziękuję bardzo za Wasze piękne opinie i nieustające wsparcie dla piosenki.

34. i 35. notowanie LP357
34. i 35. notowanie LP357 – Listy Przebojów Radia 357

Artystka stale dzieli się informacjami na temat tego, gdzie jej utwór podbija listy przebojów – może wspomni też o Polsce? Zachęcamy pani Kasiu!

Zobacz fragment serialu, w którym wykorzystano utwór Kate Bush:

Obejrzyj także oryginalny teledysk do utworu z 1985 roku:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Radio 357 | Kate Bush