Nowy system głosowania „Listy Piosenek 357”

Jak będzie wyglądał nowy system do głosowania Listy Piosenek 357? Ile będzie utworów i na ile będzie można zagłosować? To wszystko już wiadomo!

Choć regularne nadawanie internetowego Radia 357 rozpoczęło się 5 stycznia 2021 roku, to wystartowało ono po raz pierwszy 5 października 2020 roku i właśnie skończyło pierwszy rok istnienia – a wszystko to dzięki patronom radia – czyli słuchaczom. Dzięki zbiórkom na Patronite radio prężnie się rozwija i to „bez tych agresywnych reklam”.

Nowy, internetowy system do głosowania na utwory z Listy Piosenek 357 (LP357) to kolejna rzecz, na którą wpływ mieli słuchacze, którzy razem z doświadczonymi radiowcami wspólnie tworzą i decydują o losach tej rozgłośni. Słuchacze głosowali ile będzie utworów na liście, na ile będzie można głosować w każdym zestawieniu oraz czy piosenki, które wypadną z listy będą mogły na nią powrócić.

Wprowadzenie nowego systemu głosowania oznacza wreszcie koniec z liczeniem głosów z wysyłanych na kartkach pocztowych – całe szczęście, bo już myślałem, że nigdy nie zagłosuję na listę :)

Kiedy startuje nowy system głosowania i co on oznacza?

Nowy system głosowania Listy Piosenek 357 wystartuje w piątek 22 października 2021 roku. Oznacza to, że pierwsze notowanie na podstawie nowego systemu odbędzie się 29 października 2021 roku o godzinie 19.00.

Najważniejsze fakty:

  • prowadzącym jest Marcin Łukawski (Marcel),
  • głosowanie będzie trwać od piątku do piątku – przez internet,
  • do głosowania uprawnieni są patroni Radia 357, którzy przyczyniają się do tego, że to radio istnieje, czyli wspierają finansowo, nawet drobna kwotą Radio 357 w serwisie Patronite (minimalny datek to 10 zł/mies.), dolączając do ponad 33 tysięcy patronów,
  • można głosować na 10 utworów,
  • na liście znajdzie się 35 utworów + 7 w poczekalni,
  • utwór, który wypadnie z listy będzie mógł na nią wrócić,

Patroni są zweryfikowanymi użytkownikami – więc jak piszą twórcy „ograniczamy ryzyko, że ktoś wpadnie, żeby popsuć imprezę”.

Na utwory będzie można głosować na smartfonie,, tablecie lub komputerze z dostępem do internetu na stronie lista.radio357.pl, a system będzie wyglądał tak:

Lista Piosenek 357 – wygląd nowego systemu głosowania listy Radia 357
Lista Piosenek 357 – wygląd nowego systemu głosowania listy Radia 357

Radia można słuchać we wszystkich popularnych agregatorach z internetowymi stacjami radiowymi, na stronie WWW radia czy przez aplikacje mobilną Radio 357, która pobierzecie bezpłatnie ze sklepów App Store i Google Play:

Pobierz z App Store

źródło: Radio 357