Ukraińska młodzież może kontynuować edukację na YouTubie

YouTube uruchomił sekcję edukacyjną online „Навчання” , która ma pomóc ukraińskiej młodzieży w kontynuowaniu nauki zdalnej.

Sekcja Nauka (ukr. Навчання) dla uczniów z Ukrainy w serwisie YouTube
Sekcja Nauka (ukr. Навчання) dla uczniów z Ukrainy w serwisie YouTube

Serwis YouTube uruchomił sekcję z ukraińskimi treściami edukacyjnymi, aby pomóc uczniom i uczennicom szkół średnich, których edukację zakłóciła trwająca wojna.

Komentarz Susan Wojcicki, CEO YouTube: Od początku wojny w Ukrainie dokładamy w YouTube wszelkich starań, aby przeciwdziałać dezinformacji, dostarczać użytkownikom i użytkowniczkom wiarygodne informacje oraz jednoczyć naszą społeczność i wraz z nią wspierać działania pomocowe. Inwazja Rosji na Ukrainę będzie miała długoterminowy wpływ na edukację, ponieważ miliony osób zostało zmuszonych do opuszczenia swoich domów, a instytucje edukacyjne w Ukrainie przerwały lub zawiesiły swoją działalność. Aby ułatwić uczniom i uczennicom ukraińskich szkół średnich znalezienie w internecie materiałów do nauki, zebraliśmy w jednym miejscu na YouTube materiały edukacyjne w języku ukraińskim. Obejmują one m.in. nauki ścisłe, matematykę,historię i inne. Mamy nadzieję, że ta edukacyjna sekcja pomoże ukraińskiej młodzieży w kontynuowaniu nauki.

Komentarz Dmytro Zavgorodnii, dyrektora generalnego Dyrekcji Transformacji Cyfrowej Ministerstwa Edukacji i Nauki Ukrainy:  Dzieci mają prawo do nauki nawet w czasie trwającej wojny. Cały świat to rozumie i wspiera nas na wiele sposobów. Jednym z największych partnerów w walce o wysoką jakość zdalnego nauczania jest YouTube. Jesteśmy wdzięczni naszym partnerom za nową inicjatywę. W ramach sekcji Nauka na YouTube zebrano, usystematyzowano i przesłano już wiele lekcji wideo z różnych przedmiotów dla klas 7-11. Subskrybuj i ucz się online!

Jak działa ukraińska sekcja edukacyjna na YouTube? 

Sekcja Nauka (ukr. Навчання) zawiera treści wideo dostosowane do programu nauczania ukraińskiego liceum, obejmujące szeroki zakres przedmiotów, w tym literaturę ukraińską i językoznawstwo, fizykę, biologię, chemię, matematykę, historię i wiele innych.

Jak uzyskać dostęp do ukraińskiej wersji sekcji Nauka na YouTube?

W Ustawieniach na YouTube wystarczy:

  1. ustawić swoją lokalizację na Ukrainę lub preferencje językowe na ukraiński,
  2. wejść na stronę youtube.com/learning.

W przypadku korzystania z aplikacji mobilnej w zakładce Odkrywaj wystarczy:

  1. przejść do sekcji Nauka (ukr. Навчання),
  2. zapoznać się z szeroką gamą materiałów edukacyjnych po ukraińsku w jednym miejscu.
Sekcja Nauka (ukr. Навчання) – YouTube UA
Sekcja Nauka (ukr. Навчання) – YouTube UA

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: YouTube