Xiaomi Pay dostępne także w Alior Banku

Klienci Alior Banku mogą od teraz płacić także zbliżeniowo opaskami i smartwatchami od Xiaomi za pomocą Xiaomi Pay.

Płatności zbliżeniowe Xiaomi Pay za pomocą opaski Mi Smart Band z NFC
Płatności zbliżeniowe Xiaomi Pay za pomocą opaski Mi Smart Band z NFC

Klienci Alior Banku mogą korzystać z płatności zbliżeniowych za pomocą wybranych urządzeń mobilnych Xiaomi. Usługa Xiaomi Pay dostępna jest po zainstalowaniu na telefon z systemem Android lub iOS aplikacji Mi Fitness oraz dodaniu dowolnej debetowej lub kredytowej karty Mastercard wydanej przez Alior Bank. Oferta skierowana jest do klientów indywidualnych, biznesowych oraz klientów kantoru walutowego.

Przeczytaj także: BLIK zbliżeniowy dostępny także w Alior Mobile

W ramach oferty płatności mobilnych w Alior Banku działają już Apple Pay, Google Pay™, BLIK, Garmin Pay, Fitbit Pay oraz SwatchPay!. Do tych rozwiązań dołączyło właśnie Xiaomi Pay, które pozwala na dokonywanie płatności zbliżeniowych za pomocą opaski Mi Smart Band 6 NFC, zegarka Xiaomi Watch S1 lub zegarka Xiaomi Watch S1 Active.

Operacje wykonywane za pomocą urządzeń Xiaomi mają takie same limity transakcyjne, jak tradycyjna karta. Dla jednej karty płatniczej może zostać wygenerowany wyłącznie jeden unikatowy token przypadający na jedno urządzenie mobilne, aplikację i konto użytkownika. Alior Bank nie pobiera dodatkowych opłat za korzystanie z Xiaomi Pay.

Alior Bank to kolejny bank, który wprowadził tę metode płatności do swojego portfolio płatności mobilnych. Do tej pory z Xiaomi Pay mogli skorzystać między innymi klienci mBanku, PKO BP, Banku Pocztowego, Crédit Agricole , BNP Paribas, Spółdzielczej Grupy Bankowej, a także fintechów ZEN oraz Curve.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Alior Bank