A może by tak zbudować Piramidę Cheopsa z LEGO Architecture

Do sklepu LEGO trafił zupełnie nowy zestaw Architecture – Piramida Cheopsa, który składa się z 1476 elementów i ma kilka niespodzianek w środku!

Piramida Cheopsa – LEGO Architecture #21058

Z zestawem LEGO® Architecture Piramida Cheopsa (#21058) przeniesiemy się w wyobraźni 2,5 tysiąca lat przed naszą erę na plac budowy jednego z siedmiu cudów starożytnego świata. Nowy zestaw pozwoli nam ułożyć niezwykle szczegółowy przekrój piramidy ukazujący jej główne tunele i komory, a także system, który być może służył do transportowania ogromnych kamieni podczas budowy. Konstrukcja pozwala nam także dowiedzieć się, jak to miejsce nad Nilem mogło wyglądać w starożytności: są tu dwie małe piramidy, dwie świątynie grobowe, posągi sfinksów, obelisk i inne elementy.

Może Cię zainteresować także: Zestaw LEGO® Titanic ma aż 135 cm długości

Przejrzysta instrukcja poprowadzi nas jak zwykle przez cały proces budowania, a gotowe dzieło można połączyć z drugim modelem (sprzedawanym osobno), by złożyć kompletną piramidę z Gizy.

Ten złożony z klocków model kolekcjonerski jest częścią serii LEGO Architecture dla dorosłych wielbicieli kreatywnego hobby. To imponujący prezent dla wszystkich miłośników architektury i historii oraz zapalonych podróżników.

Szczegóły zestawu Piramida Cheopsa od LEGO

  • Model LEGO® Architecture 21058 przedstawia piramidę Cheopsa i jej okolicę tak, jak mogły wyglądać w starożytności.
  • Podnosząc zewnętrzną powłokę, możemy przyjrzeć się systemowi, który być może służył do transportowania ogromnych kamieni podczas budowy piramidy. Gdy spojrzymy na model od tyłu, zobaczymy komorę króla i królowej oraz główne tunele.
  • Szczegółowy krajobraz — fragment Nilu z dwiema felukami (starożytnymi łodziami) z klocków LEGO, dwie małe piramidy, dwie świątynie grobowe, posągi sfinksów, wioska robotników i obelisk
  • Model ma ok. 20 cm wysokości, 35 cm szerokości i 32 cm głębokości, a dodatkowo można połączyć go z drugim modelem (sprzedawanym oddzielnie), by zbudować całą piramidę.
  • Zestaw składa się z 1476 elementów.
Przekrój i wymiary Piramidy Cheopsa z zestawu LEGO Architecture #21058
Przekrój i wymiary Piramidy Cheopsa z zestawu LEGO Architecture #21058
  • W komplecie znajduje się szczegółowa broszura z ilustrowanymi instrukcjami oraz informacjami o piramidzie Cheopsa i o tym, jak projektanci LEGO® pracowali nad tym modelem.

Pamiątkowy zestaw LEGO Architecture należy do serii wysokiej jakości zestawów konstrukcyjnych, które zostały stworzone z myślą o dorosłych uwielbiających relaksujące rękodzieło.

Ułożony zestaw LEGO Architecture Piramida Cheopsa #21058 (na półce)
Ułożony zestaw LEGO Architecture Piramida Cheopsa

Zestaw można kupić w oficjalnym sklepie internetowym LEGO w cenie 669,99 zł.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: LEGO Polska