BLIK zbliżeniowy dostępny także w Alior Mobile

Alior Bank wprowadził płatności zbliżeniowe BLIK dla pierwszej grupy klientów, korzystających z aplikacji mobilnej Alior Mobile na Androida.

Zrzut ekranu strony internetowej: BLIK w Alior Banku

Aplikacja mobilna Alior Banku ma ponad 630 tys. użytkowników. Teraz wybrana grupa z nich może już korzystać z najnowszego rozwiązania BLIK zbliżeniowy, który znacznie przyspieszy płatności w sklepach stacjonarnych. Wystarczy odblokować telefon i przyłożenie go do terminala POS – bez konieczności logowania się do aplikacji i generowania sześciocyfrowego kodu. 

Klienci Alior Banku mogą korzystać z BLIKA od startu tej metody płatności w 2015 roku. BLIK dostarcza możliwość płacenia w e-commerce i sklepach stacjonarnych, oferuje błyskawiczne przelewy na numer telefonu i oraz wypłaty i wpłaty w bankomatach.

Jak podaje bank, liczba użytkowników BLIKA oraz zrealizowanych nim transakcji rośnie w Alior Banku szybciej niż na rynku. Polski Standard Płatności z kwartału na kwartał odnotowuje kolejne rekordy, co oznacza, że Polacy pokochali tę metodę płacenia.

Jak działają płatności zbliżeniowe za pomocą BLIKA?

Płacenie BLIKIEM zbliżeniowym wymaga jednorazowej aktywacji usługi w aplikacji Alior Mobile. Trzeba także włączyć na stałe opcję NFC i aktywną blokadę ekranu (odblokowanie smartfona za pomocą PIN-u, odcisku palca lub biometrii twarzy). W procesie aktywacji BLIKA zbliżeniowego można ustawić go jako domyślną formę płatności. 

Użytkownik aplikacji Alior Mobile, chcąc zapłacić BLIKIEM zbliżeniowo w punkcie handlowo-usługowym, nie musi już specjalnie jej uruchamiać i generować kodu. Nie jest także konieczne posiadanie karty płatniczej i jej podpinanie. Usługa zadziała nawet wtedy, gdy klient nie ma zasięgu sieci komórkowej lub dostępu do internetu. Wystarczy tylko odblokować telefon i zbliżyć go do terminala.

Instrukcja: Jak płacić BLIKIEM zbliżeniowo ?
Jak płacić BLIKIEM zbliżeniowo?

Co ważne, dzięki technologii Mastercard ta metoda płatności dostępna jest nie tylko w Polsce, ale również w każdym zbliżeniowym terminalu za granicą, który oznaczony jest logo tej organizacji.

W pierwszej kolejności z nowej funkcji BLIKA skorzystają klienci, którzy aplikację Alior Mobile mają zainstalowaną na telefonie z systemem Android. Do 31 stycznia 2022 roku płacąc BLIKIEM zbliżeniowym za granicą klienci Alior Banku nie zapłacą za przewalutowanie transakcji. Promocja obowiązuje do wskazanego terminu wszystkich klientów, którzy w okresie jej trwania aktywowali usługę.

źródło: Alior Bank