Okazuje się, że za pomocą iPhone’a możesz przymierzyć buty

Wszystko, czego potrzebujesz, to aplikacja Amazon i iPhone, aby zobaczyć, jak para kicksów będzie wyglądać na twoich stopach.

Funkcja Virtual Try-On Shoes (Amazon)

Amazon ma już program „wypróbuj, zanim kupisz” dla członków Prime, w którym można odesłać artykuł po wypróbowaniu go w domu. W miniony czwartek dodano wirtualną przymierzalnię, doświadczenie rozszerzonej rzeczywistości (AR), w którym można przymierzyć buty bez dotykania ich za pośrednictwem systemu iOS. Nowa funkcja Amazona o nazwie Virtual Try-On dla kupujących buty z iPhone’ami, pozwala zobaczyć, jak obuwie wygląda na ich stopach. Funkcja jest dostępna obecnie tylko dla klientów w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

Przeczytaj też: Briju udostępnia pierwszą wirtualną przymierzalnię biżuterii

„Celem Amazon Fashion jest tworzenie innowacyjnych doświadczeń, które sprawią, że zakupy online będą łatwiejsze i przyjemniejsze dla klientów” – powiedział Muge Erdirik Dogan, prezes Amazon Fashion. „Jesteśmy podekscytowani wprowadzeniem wirtualnej przymierzalni butów, aby klienci mogli przymierzyć tysiące modeli znanych i kochanych marek w dogodnym dla nich miejscu i czasie”, dodał.

Aby skorzystać z tej funkcji, należy otworzyć aplikację Amazon na iPhonie, wybrać parę butów i poszukać przycisku Virtual Try-On pod obrazem produktu. Jeśli tam jest, wystarczy dotknąć przycisku i skierować aparat iPhone’a na swoje stopy. Po chwili ładowania buty będą wyglądały tak, jakby były na nogach. Mniej więcej.

Można zmieniać kolory butów z tego samego ekranu, patrząc na ekran iPhone’a, co jest fajną funkcją. Ale wirtualna przymiarka nie jest idealna. Poruszając stopami, czasami goleń wpadała na czubek buta. Buty też czasem nie nadążają za ruchem aparatu.

Ale można uzyskać przyzwoity wygląd pod różnymi kątami. Można uznać, że wrażenia są nieco lepsze niż po prostu przeglądanie wybranych zdjęć i opcji „Wyświetl w 3D”.

Funkcja Virtual Try-On Shoes w aplikacji mobilnej Amazon na iPhone'a

Tysiące butów, ale nie wszystkie

Obecnie można wybierać spośród „tysięcy stylów sneakersów” utworzonych za pomocą cyfrowego procesu dopasowania od marek takich jak New Balance, Adidas i Reebok, ale Amazon planuje dodać ich jeszcze więcej. Mimo to w przypadku niektórych głównych marek, takich jak Nike, Virtual Try-On nie jest dostępny. nia.

I warto oczywiście zauważyć, że przymierzanie butów praktycznie nie pomaga w niektórych kluczowych czynnikach przy wyborze nowych butów — a mianowicie dopasowaniu rozmiaru i sprawdzenia wygody ich noszenia. Ale daje to trochę więcej wizualnego sprawdzenia buta.

Wskazówki dotyczące przyszłości AR/VR firmy Apple

Ta funkcja jest dostępna wyłącznie na urządzeniach z systemem iOS. To wydaje się potwierdzać plotkę z WWDC22, że iOS 16 jest pełen wskazówek dotyczących przyszłości funkcji AR/VR firmy Apple.

Podczas gdy nowa funkcja Amazona dotyczy kupowania butów, gigant handlu detalicznego i Apple rozpoczęli wzmacnianie doświadczeń zakupowych dzięki AR już w 2017 roku. Aplikacja Amazon umożliwia korzystanie z AR, aby lepiej poznać ubrania, meble i produkty kosmetyczne – to tylko kilka przykładów.

Zakupy AR wydają się mieć świetlaną przyszłość dla konsumentów i sprzedawców. Takie zakupy są dostępne przez całą dobę, nie wymagają interakcji z pracownikami sklepu i rozszerza zasięg kupujących na niekończące się produkty.

Nie wiemy, kiedy firma rozszerzy tę funkcję na inne rynki w tym na Polskę.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Amazon | Cult of Mac