Briju udostępnia pierwszą wirtualną przymierzalnię biżuterii

Polska firma jubilerska Briju, działająca nieprzerwanie od 1920 roku, przygotowała aplikację mobilną umożliwiającą mierzenie biżuterii.

Moduł Briju JewelARy – pierwsza wirtualna przymierzalnia biżuterii w aplikacji mobilnej

Moduł JewelARy w aplikacji Briju to pierwszy i jedyny w branży wirtualny salon jubilerski. Briju to jedyna w Polsce aplikacja do mierzenia biżuterii wykorzystująca technologię rozszerzonej rzeczywistości (AR, ang. Augmented Reality) i pierwsza tak rozbudowana i kompleksowa aplikacja tego typu na świecie. Pozwala użytkownikom przymierzać poszczególne elementy biżuterii: pierścionki, kolczyki, zawieszki, a nawet obrączki ślubne – bez wychodzenia z domu, w dowolnym momencie.

Aplikacja działa w dwóch trybach kamery – kamerą tylną lokalizuje dłoń i umieszcza pierścionek na palcu (pozwala obejrzeć go zarówno od zewnętrznej jak i wewnętrznej strony dłoni). Przednią kamerą – w trybie selfie – umieści na uszach kolczyki, a na szyi wybraną zawieszkę (na jednym z trzech zdefiniowanych długości łańcuszków).

W każdym z trybów przymierzalni użytkownik może nie tylko zapisać dowolny widok kamery w galerii zdjęć, ale też podzielić się nim z innymi bezpośrednio z poziomu aplikacji przez e-maila, wiadomości SMS lub w komunikatorach mobilnych lub w serwisach społecznościowych. Aplikacja przenosi także do wybranego produktu w sklepie internetowym, aby od razu można było kupić przymierzona wirtualnie biżuterię.

Oprócz widoku AR aplikacja umożliwia dokładne obejrzenie każdego produktu w widoku 3D, z opcją obrotu o 360 stopni, aby poznać jak najwięcej detali wybranego wyrobu jubilerskiego. Można też przymierzać w trybie 2D, po zrobieniu zwykłego zdjęcia. Pierścionki, kolczyki lub zawieszki można więc „przymierzyć” także na dowolnej fotografii.

Briju JewelARy zostało stworzone jako dodatkowy moduł dotychczasowej aplikacji mobilnej Briju, który będzie widoczny na pasku menu, po pobraniu aplikacji.

Aplikację mobilną „Briju”, wraz z modułem JewelARy, można pobrać bezpłatnie ze sklepów App Store oraz Google Play:

Aplikacja w trybie AR jest dostępna na telefony z oprogramowaniem w wersji Android 7.0 i wyższej (przy czym telefon musi wspierać Google Play for AR) oraz iOS w wersji X i wyższej (z wyłączeniem wersji SE). W przypadku niższych wersji oprogramowania aplikacja uruchomi się automatycznie w widoku 3D. Właścicielem aplikacji jest Briju 1920 Limited. Twórcą modułu Briju JewelARy jest firma AR-LABS.IO.

źródło: Briju