Chairless Chair 2.0 to „krzesło do noszenia” ze sobą

Nowy model mobilnego krzesła Chairless Chair 2.0 jest o 25 procent lżejszy od swojego poprzednika i nie przeszkadza podczas spacerów.

Chairless Chair 2.0 (noonee)

Po raz pierwszy usłyszeliśmy o Chairless Chair w 2014 roku. Był to prototypowy egzoszkielet dolnej części ciała, który nie utrudnia chodzenia, ale także wspiera użytkownika, gdy przyjmuje pozycję siedzącą. Najnowsza generacja Chairless Chair 2.0 jest teraz zdecydowanie lżejszy i wygodniejszy. Niedawno ogłoszone urządzenie, zostało wyprodukowane przez niemiecką firmę noonee. Idea stojąca za tym jest nadal taka sama: pracownicy, którzy muszą stać przez długi czas – ale nie chcą nosić ze sobą stołka lub składanego krzesła, gdziekolwiek się udają – mogą po prostu siedzieć na miejscu, kiedy tylko chcą.

Może Cię zainteresować również: Rower Cercle ma wbudowane składane krzesło, stół i łóżko

Podobnie jak w oryginalnym modelu, Chairless Chair 2.0 wykorzystuje zmienny amortyzator, aby utrzymać ciężar ciała użytkownika. Użytkownik po prostu zgina kolana, aby zejść do poziomu, na którym chciałby usiąść, a następnie włącza amortyzator. Egzoszkielet następnie blokuje się w tej konfiguracji, kierując swój ciężar w dół na pięty butów, do których jest przymocowany – przyczepia się również do ud za pomocą pasków, a do talii za pomocą paska.

Firma twierdzi, że dodatkową korzyścią, jaką niesie za sobą urządzenie jest to, że siedzenie na/w Chailess Chair pomaga wzmocnić mięśnie pleców i ud. Nowy model, w odróżnieniu od poprzednika, ma większy zakres rozmiaru – oznacza to, że może być stosowany przez większą liczbę osób o bardzo różnym wzroście.

Chairless Chair 2.0 zostanie oficjalnie zaprezentowany jeszcze w tym miesiącu (30 maja – 2 czerwca 2022 roku) na targach Hannover Messe. Ceny i dostępność nie zostały jeszcze ujawnione.

Wśród ulepszeń nowego modelu Chairless Chair 2.0 warto wymienić:

  • 25-procentowe zmniejszenie masy (3,4 kg),
  • smuklejsza i wygodniejsza konstrukcja,
  • lżejsze, bardziej elastyczne i bezpieczniejsze złącza butów
  • zwiększony zakres wzrostu użytkownika – można go dostosować do osób o wzroście od 1,5 do 2 metrów (4 stopy 11 cali do 6 stóp 7 cali).

Zobacz na poniższym filmie, jak sprawdza się „krzesło do noszenia” w praktyce:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: noonee | NewAtlas