ARTE.tv Dokumenty teraz także na YouTubie

Do sieci kanałów ARTE w serwisie YouTube dołączył polskojęzyczny kanał ARTE.tv Dokumenty z filmami dokumentalnymi i reportażami, dostępnymi bezpłatnie.

ARTE.TV Dokumenty – nowy kanał TV VOD na YouTubie

Telewizja ARTE została utworzona w październiku 1990 roku na mocy traktatu międzyrządowego między Niemcami a Francją i w związku z tym nie jest związana żadną umową o świadczenie usług nadawczych na szczeblu krajowym. ARTE.tv to bezpłatna, europejska platforma streamingowa, która w kwietniu tego roku uruchomiła w serwisie YouTube nowy kanał ARTE.tv Dokumenty w języku polskim. Dzięki temu widzowie mają teraz dostęp do najbardziej aktualnych reportaży i filmów dokumentalnych, kręconych przez europejskich filmowców i mogą na bieżąco śledzić, co się dzieje w świecie.

Zobacz także: TVP zrekonstruowała cyfrowo prawie 3 tys. filmów i seriali

W udostępnionych filmach poruszane są tematy z takich dziedzin jak geopolityka, gospodarka, społeczeństwo, kultura, nauka i ekologia. Codziennie są dodawane nowe programy i pokazywane nowe historie, które poruszają i interesują widzów.

Dzięki nowemu kanałowi na YouTubie ARTE może dotrzeć do większej liczby osób, które wolą oglądać filmy na smartfonie lub tablecie w dowolnym miejscu i o każdej porze. Wszystkie zamieszczone materiały są dostępne bez dodatkowych opłat i z polskimi napisami.

ARTE.tv Dokumenty w języku polskim to już 5. taki kanał w serwisie YouTube po ARTE.tv Documentary w języku angielskim i ARTE.tv Documentales w języku hiszpańskim. Wszystkie filmy dokumentalne i fabularne ARTE.tv można oglądać bezpłatnie i po polsku na platformie VOD pod adresem arte.tv/pl.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: ARTE.tv | Satkurier