iOS/iPadOS/tvOS 15.5, watchOS 8.6 i macOS 12.4 dostępne do pobrania

Apple wypuściło aktualizacje systemów iOS 15.5 dla iPhone’a, iPadOS 15.5 dla iPada, watchOS 8.6 dla Apple Watcha, macOS 12.4 dla Maca oraz tvOS 15.5 dla Apple TV.

iOS/iPadOS/tvOS 15.5, watchOS 8.6 i macOS 12.4 dostępne do pobrania

Firma Apple wydała dzisiaj aktualizacje swoich systemów operacyjnych, w tym piątą główną aktualizację systemów operacyjnych iOS 15.5 i iPadOS 15.5, które zostały pierwotnie wydane we wrześniu 2021 roku. Nowe uaktualnienia pojawiły się nieco ponad dwa miesiące po premierze systemów iOS 15.4 i iPadOS 15.4. Aktualizacjom systemów mobilnych towarzyszą również uaktualnienia systemów macOS 12.4, watchOS 8.6 oraz tvOS 15.5.

Aktualizacje systemów iOS 15.5 i iPadOS 15.5 można pobrać bezpłatnie, a oprogramowanie jest dostępne na wszystkich kwalifikujących się urządzeniach bezprzewodowo w aplikacji Ustawienia. Aby uzyskać dostęp do nowego oprogramowania, przejdź do UstawieniaOgólneUaktualnienia. Zanim przystąpisz do aktualizacji oprogramowania systemowego, upewnij się, że masz wykonaną kopię zapasową najważniejszych danych, a zdjęcia, kontakty, czy dane aplikacji zsynchronizowałeś z kopią zapasową w iCloud.

W porównaniu z wcześniejszymi aktualizacjami iOS 15 systemy iOS 15.5 i iPadOS 15.5 wprowadzają zdecydowanie mniej widocznych dla użytkownika zmian. mniejszą skalę. Pełne informacje o wydaniach aktualizacji systemów Apple’a w Polsce znajdują się poniżej.

System iOS 15.5 zawiera następujące ulepszenia i poprawki błędów:

  • Nowe ustawienie w aplikacji Podcasty pozwala ograniczać liczbę odcinków przechowywanych na iPhonie oraz automatycznie usuwać starsze odcinki.
  • Usunięto błąd, przez który część automatyzacji dla domu uruchamianych przez przyjście lub wyjście osób mogła nie działać.
iOS 15.5
Uaktualnienie iOS 15.5

System iPadOS 15.5 zawiera następujące ulepszenia i poprawki błędów:

  • Nowe ustawienie w aplikacji Podcasty pozwala ograniczać liczbę odcinków przechowywanych na iPadzie oraz automatycznie usuwać starsze odcinki.
iPadOS 15.5
Uaktualnienie iPadOS 15.5

System macOS Monterey 12.4 zawiera ulepszenia aplikacji Podcasty oraz poprawki błędów:

  • Nowe ustawienie w aplikacji Podcasty pozwala ograniczać liczbę odcinków przechowywanych na Macu oraz automatycznie usuwać starsze odcinki.
  • Zgodność z uaktualnieniem oprogramowania sprzętowego wyświetlacza Studio Display 15.5, dostępnym osobno, optymalizuje działanie kamery, poprawiając redukcję szumów, kontrast i obsługę klatek.
macOS Monterey 12.4
Uaktualnienie macOS Monterey 12.4

System watchOS 8.6 zawiera poprawki błędów oraz dodaje w Meksyku funkcję EKG i wykrywania nieregularnego rytmu serca.

System tvOS 15.5 jest zazwyczaj mniejsza i tak jest tym razem – koncentruje się na ukrytych poprawkach błędów, aktualizacjach wydajności i drobnych poprawkach, a nie na poważnych zmianach w samym interfejsie. Podczas procesu beta testów nie wykryto żadnych nowych funkcji w tvOS 15.5, więc nie jest jeszcze jasne, co dokładnie zawiera aktualizacja.

Część funkcji może nie być dostępna we wszystkich regionach lub na wszystkich urządzeniach Apple.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple