Najważniejsze ogłoszenia podczas Google I/O 2022

Dziś odbyła się dwugodzinna prezentacja Google I/O 2022, podczas której usłyszeliśmy o sztucznej inteligencji, Androidzie i oczywiście mnóstwie sprzętu Pixel. Sprawdź najważniejsze ogłoszenia z dzisiejszej konferencji!

Hashtag Google I/O

Podczas dzisiejszej konferencji I/O 2022 firma Google zapowiedziała swój nowy telefon średniej klasy – Pixel 6A, który będzie kosztował 449 USD, gdy będzie dostępny w przedsprzedaży od 21 lipca 2022 roku. Wydaje się, że firma zmienia nieco podejście do tego telefonu – poprzednie modele A miały aparat porównywalny z tym, który można znaleźć we flagowych Pixelach Google’a, ale miały słabsze procesory. Pixel 6A ma jednak układ i konstrukcję Tensor Pixela 6, ale posiada za to 12-megapikselowy aparat w porównaniu z 50 MP w standardowej 6. Aha, i pomimo faktu, że Google wypuściło w zeszłym roku dwuminutową reklamę dotyczącą gniazda słuchawkowego Pixel 5A, to Pixel 6A go nie ma.

Google Pixel 6a

Pixel Watch ukaże się jeszcze w tym roku

Informacje na temat zegarka Pixel Watch całkowicie wyciekły przed wydarzeniem, więc nie jest zaskoczeniem, że pojawia się na tej liście, ale Google w końcu dało nam spojrzenie na to, jak będzie wyglądało oprogramowanie. Urządzenie do noszenia będzie obsługiwać zaktualizowaną wersję Wear OS 3 i będzie wyposażone w integrację Fitbit, która pozwoli śledzić parametry zdrowia. Wciąż jednak pozostaje kilka pytań bez odpowiedzi (i bardzo ważnych) dotyczących zegarka: nie wiemy, z jakiego układu będzie korzystał ani ile będzie kosztował. Premiera Pixel Watcha planowana jest jesienią tego roku wraz ze smartfonem Pixel 7.

Google Pixel Watch

Tak, Google zajawiło smartfony Pixel 7 i 7 Pro kilkoma renderami, pokazując, że telefony będą miały nieco inne wycięcia na aparat i tylny panel. Podobnie jak obecne Pixele Google’a, wersje 7 i 7 Pro będą miały odpowiednio dwie i trzy kamery. Różowy kolor najwyraźniej zniknie.

Pixel Buds Pro z aktywną redukcją szumów (ANC)

Nie oszukujmy się: Google ogłosił swoją wersję słuchawek AirPods Pro od Apple’a. Słuchawki Pixel Buds Pro kosztują 199 USD, mają aktywną redukcję szumów i szacowany czas pracy na baterii przez siedem godzin podczas korzystania z ANC.

ANC w Google Pixel Buds Pro

Google twierdzi, że Budsy mają niestandardowy układ audio i będą obsługiwać wielopunktowy interfejs Bluetooth, umożliwiając im łączenie się z dwoma urządzeniami jednocześnie. To fajna sztuczka, która nie jest szczególnie powszechna w świecie słuchawek dousznych. Będą również dostępne w kilku kolorach, w tym w czarnym, czerwonym i zielonym, i będą dostępne w przedsprzedaży od 21 lipca 2022 roku.

Pixel Buds Pro

Nadchodzi tablet z Tensorem

Firma Google ogłosiła, że ​​planuje w przyszłym roku wypuścić tablet z systemem Android, który będzie „doskonałym towarzyszem dla Pixela o większym ekranie”. Android 12L skupiał się na doświadczeniach z dużymi ekranami, a w Mountain View pojawiło się kilka osób związanych z tabletami. Ale dobrze słyszeć, że Google chce ponownie wejść na rynek tabletów. Jedynym prawdziwym szczegółem sprzętowym, jaki mamy na temat nadchodzącego urządzenia Google’a, jest to, że będzie on zawierał układ Tensor.

Tablet Google z Tensorem

Google pracuje nad okularami AR

Pod koniec prezentacji Google pokazał parę okularów AR, które potrafiły tłumaczyć w czasie rzeczywistym podczas rozmowy. Nie ma prawie żadnych szczegółów na temat tego, czy będzie to produkt, który ludzie będą mogli kupić, ale z pewnością warto zobaczyć więcej wskazówek dotyczących planu Google’a dotyczącego dołączenia do firm takich jak Snap i Meta w wyścigu o umieszczenie sprzętu AR na naszych twarzach.

Sztuczna inteligencja

Jak to często bywa, prezentacja Google I/O była przepełniona wiadomościami na temat AI. Być może największym jest to, że zacznie pozwalać ludziom testować swój model językowy. Nie każdy będzie mógł wypróbować LaMDA 2, ale ostatecznie Google ma nadzieję, że wprowadzi tę technologię do wyszukiwania i innych produktów (chociaż chce to robić bardzo powoli).

Było też kilka mniejszych informacji związanych ze sztuczną inteligencją. Google ogłosiło, że jego automatycznie generowane tłumaczenia pojawią się na YouTubie na telefonie komórkowym.

Firma rozszerza również swoją funkcję multisearch, która umożliwia wyszukiwanie wzdłuż wielu osi. Na przykład można będzie pokazać wyszukiwarce zdjęcie konkretnego rodzaju kuchni, której szukamy, i zapytać, gdzie można znaleźć restaurację z takimi daniami w pobliżu.

Google próbuje pokazać, ze poważnie traktuje prywatność

Google miał cały zestaw ogłoszeń dotyczących bezpieczeństwa i prywatności, w tym plany dotyczące interfejsu Moje Centrum reklam – miejsca, które pozwoli użytkownikom dostosować typy wyświetlanych reklam, wybierając spośród szeregu interesujących ich tematów lub decydując się na wyświetlanie mniejszej liczby reklam na zadany temat. Powiedziano również, że firma koncentruje się na domyślnym wdrażaniu dodatkowych funkcji bezpieczeństwa w swoich produktach, oprócz koncepcji „chronionego przetwarzania”, aby wykonywać więcej przetwarzania na urządzeniu zamiast wysyłać dane do innego miejsca.

Android 13

Google zdradził swoje plany dotyczące Androida 13 – następna wersja mobilnego systemu operacyjnego wydaje się iść dalej za pomysłami wprowadzonymi w Androidzie 12. Firma dodaje motywy Material You do większej liczby miejsc, umożliwiając ustawienie aplikacji do używania różnych języków, oraz dodanie kilku funkcji bezpieczeństwa i prywatności. Android 12 był nieco bałaganiarski, więc rok dopracowań i drobnych ulepszeń jest chyba gwarantowany. Dla tych, którzy chcą to wypróbować, wersja beta jest już dostępna.

Powraca Google Wallet (Portfel Google)

Google przywraca aplikację Portfel jako miejsce do przechowywania nie tylko kart płatniczych, ale także wejściówek, kart programów lojalnościowych, rejestrów szczepień i nie tylko. Google twierdzi, że aplikacja została stworzona z myślą o erze tożsamości cyfrowej.

Mapy Google otrzymują „immersyjny wygląd”

Google dodaje do Map nowy tryb, którym w zasadzie jest Street View z nieba – w wybranych miastach będzie można uzyskać przegląd lokalizacji, aby uzyskać lepszy widok na geografię, zanim zgubimy się na ulicach.

Całą konferencję Google I/O 2022 obejrzysz poniżej:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Google I/O | The Verge