Google Pixel 5a z 5G trafi do sprzedaży 26 sierpnia w USA

Tańszy smartfon Pixel 5a 5G firmy Google ma większą baterię i ekran niż Pixel 5 i będzie go można kupić już 26 sierpnia 2021 roku tylko w USA i Japonii.

Google Pixel 5a 5G

Firma Google ogłosiła dzisiaj Pixel 5a 5G — swojego najnowszego smartfona, który ma być odpowiedzią na iPhone’a SE oraz iPhone’a 12 mini. Telefon jest bardzo podobny do zeszłorocznego Google Pixel 4a, choć z niewielkimi różnicami. Poznaj wszystkie wszystkie kluczowe funkcje Google Pixel 5a z obsługą sieci komórkowej 5G.

Wyświetlacz i design

Pixel 5a jest utrzymany w typowym języku projektowania smartfonów z serii Pixel, z okrągłym wgłębieniem na czytnik odcisków palców z tyłu i matrycą kamery schowaną w lewym górnym rogu. Przycisk wstecz i przycisk zasilania są tym razem z gumowanego plastiku, w przeciwieństwie do zwykłego plastiku.

Z przodu znajduje się nieco większy wyświetlacz OLED o przekątnej 6,34 cala. To wciąż wyświetlacz 1080p z częstotliwością odświeżania 60 Hz. Szkło zastosowane na froncie to Gorilla Glass 6.

Specyfikacja techniczna

Google użył tego samego procesora Qualcomm Snapdragon 765G, którego używał w Pixelu 4a. Wewnątrz znajdziemy 6 GB pamięci RAM i 128 GB pamięci wewnętrznej. W telefonie znajduje się również chipowy moduł bezpieczeństwa Titan M. Inne specyfikacje Pixel 5a obejmują Bluetooth 5.0, Wi-Fi 802.11ac i sieć Sub-6 5G oraz, co zaskakujące, odporność na wodę i kurz IP67.

Tym razem bateria jest znacznie większa, w porównaniu do 3885 mAh w Pixelu 4a zwiększono ją do 4680 mAh w Pixelu 5a. Dzięki ogromnej baterii i wyświetlaczowi OLED o rozdzielczości 1080p, Pixel 5a ma wytrzymać cały dzień lub dwa z włączonym trybem Extreme Battery Saver. W razie potrzeby telefon obsługuje również szybkie ładowanie przewodowe 18 W, chociaż nie ma obsługi ładowania bezprzewodowego.

Z przodu i z tyłu znajduje się ta sama konfiguracja aparatu, która obejmuje tylny główny aparat 2,2 MP, ultrawide 16 MP oraz aparat do selfie 8 MP.

Kolory, cena i dostępność

Pixel 5a będzie dostępny wyłącznie w Japonii i Stanach Zjednoczonych. Google potwierdziło, że ten model telefonu nie trafi do Europy. Pixel 5a jest już dostępny w przedsprzedaży w Google Store i Google Fi w USA. Dostawa urządzenia rozpocznie się 26 sierpnia 2021 r.

Google Pixel 5a jest dostępny tylko w kolorze czarnym Mostly Black z przyciskiem zasilania Olive Green. Dodatkowo dostępne będą cztery kolory etui dl a tego modelu.

Google Pixel 5a z obsługą 5G

W Stanach Zjednoczonych Google Pixel 5a kosztuje 449 USD, podczas gdy w Japonii kosztuje 51.700 jenów.

Porównanie specyfikacji technicznej: Pixel 5, Pixel 5a oraz Pixel 4a

Porównanie specyfikacji technicznej: Pixel 5, Pixel 5a oraz Pixel 4a

źródło: Google | iPhoneHacks