Tak będzie wyglądał nowy soundbar Sonos Ray

W sieci pojawiły się oficjalne zdjęcia nowego soundbara Sonos Ray, który będzie kosztował prawdopodobnie około 300 euro.

Sonos Ray (soundbar)
KTronix/Sonos

Firma Sonos prawdopodobnie inaczej wyobrażał sobie wprowadzenie nowego budżetowego soundbara na rynek. Po tym, jak całkiem nieźle wykonane rendery 3D nawiedzały sieć już prawie dwa tygodnie temu, teraz najwyraźniej pojawiły się w sieci oficjalne zdjęcia urządzenia. Oprócz wyglądu zewnętrznego znamy także nazwę oraz przybliżoną cenę. Jak odkrył serwis Engadget, nowy soundbar Sonos Ray pojawił się na chwilę w kolumbijskim sklepie internetowym producenta.

Dla nas ma to kilka fajnych skutków ubocznych: nie tylko możemy być całkiem pewni co do nazwy produktu, ale zdjęcia ujawniają najważniejsze cechy produktu. Ponadto wiemy też, w jakim kierunku pójdzie cena.

W kolumbijskim sklepie Sonos Ray został wyceniony na 1.299.900 pesos kolumbijskich – strona produktu jest teraz znowu niedostępna. To równowartość nieco ponad 300 euro (ok. 1400 zł). Engadget pisze również: „Jeśli załączone obrazy są prawdziwe, staje się również jaśniejsze, w jaki sposób Sonos chce obniżyć koszty. Zdjęcia z tyłu sugerują, że jest tylko jedno optyczne wejście audio, brak wbudowanych mikrofonów do sterowania głosem oraz para głośników wysokotonowych i niskotonowych. Nie ma obsługi HDMI ani Dolby Atmos”. Sonos Ray posiada także gniazdo Ethernet.

Na stronie produktu wspomniano jednak o niektórych funkcjach, które powinien mieć Sonos Ray. Na przykład istnieje kalibracja Trueplay za pomocą iPhone’a lub iPada. Według informacji The Verge, dwa małe soundbary, o których mówi się, że mają wymiary 55,9 ✕ 7,1 ✕ 9,5 centymetra, mogą być również używane jako tylne głośniki w konfiguracji surround.

Sonos Ray (widok z tyłu i z przodu)
Sonos Ray (widok z tyłu i z przodu)

Kiedy oficjalnie zadebiutuje nowy soundbar w Polsce i jaka będzie cena w złotówkach? Zapewne dowiemy się już niebawem – mówi się o 7 czerwca 2022 roku, ale teraz gdy już praktycznie wszystko wiadomo, to już bez różnicy :)

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: AppGefahren | Engadget | The Verge