Nowy budżetowy soundbar od Sonosa już 7 czerwca?

Za nieco ponad miesiąc firma Sonos prawdopodobnie wyda nowego soundbara klasy podstawowej „Fury” w cenie 249 dolarów (ok. 1070 zł).

Odtworzenie 3D nowego soundbara Sonos „Fury” S36
Odtworzenie 3D nowego soundbara Sonos „Fury” S36 | fot. Grayson Blackmon (The Verge)

Jak informuje serwis The Verge, nowe urządzenie o nazwie kodowej „Fury” i oficjalnie znane jako model S36, jest kolejnym soundbarem, który dołączy do oferty firmy Sonos obok Beam i flagowego Arc. Wygląda na to, że Sonos nie chce już scedować tańszego rynku soundbarów na innych konkurentów, ponieważ może jego nowy produkt ma kosztować około 249 USD (około 1070 zł). To znacznie mniej niż jakikolwiek inny soundbar Sonosa do tej pory. Urządzenie ma zadebiutować za kilka tygodni – 7 czerwca 2022 roku.

Redaktorzy The Verge widzieli oryginalne zdjęcia nowego soundbara i wykorzystali je do stworzenia renderów 3D do swojego artykułu. To nie jest dokładne odwzorowanie, ale jak czytamy grafiki są na tyle przybliżone do orygnału, że wystarczy, aby mieć wyobrażenie o nowym produkcie. Podobnie jak Arc czy Beam, budżetowy soundbar Sonosa będzie oferowany zarówno w kolorze czarnym, jak i białym.

Urządzenie jest jeszcze bardziej kompaktowe niż Sonos Beam — nic dziwnego, biorąc pod uwagę, że zawiera znacznie mniej elementów nagłośnienia. Model S36 „Fury” ma mieć następujące wymiary: 550 mm (szerokość) ✕ 69 mm (głębokość) ✕ 100 mm (wysokość).

Jak można się spodziewać po niższej cenie, nowy soundbar Sonos będzie pomijał pewne funkcje, takie jak Dolby Atmos, i nie ma wbudowanych mikrofonów do funkcji asystenta głosowego. Sonos będzie go sprzedawał jako soundbar do telewizji i muzyki, pozostawiając funkcje smart droższemu rodzeństwu. W rzeczywistości wewnętrzne specyfikacje sugerują, że ten produkt nie ma nawet portu HDMI (w zestawie znajduje się tylko kabel optyczny). To ogranicza nowy soundbar do dźwięku przestrzennego Dolby Digital. Nadal można będzie go rozszerzyć do systemu 5.1, jeśli posiadasz inne kompatybilne głośniki Sonosa.

Trójwymiarowe odtworzenie nowego soundbara Sonos, ze zdecydowanie mniejszą liczbę głośników w porównaniu do Beam i Arc przygotował Grayson Blackmon z The Verge:

Wnętrze soundbara Sonos „Fury” S36
Wnętrze soundbara Sonos „Fury” S36 | fot. Grayson Blackmon (The Verge)

Co ciekawe Sonos przewiduje, że spora liczba klientów będzie używać nowego soundbara do sparowania go w celu otrzymania dźwięku przestrzennego do high-endowego Sonos Arc. Z tego powodu firma stworzyła uchwyt ścienny, który pozwoli Fury’emu – znowu to tylko kryptonim i nie ma pewności co do ostatecznej nazwy marketingowej –  zamontować pionowo oprócz standardowej orientacji poziomej. Jeśli zastanawiasz się, dlaczego ktokolwiek miałby to robić, przyjrzyj się bliżej przetwornikom po bokach: są lekko pochylone i teoretycznie, gdy są ustawione pionowo, mogą lepiej radzić sobie z kierowaniem dźwięku Atmos do sufitu niż na przykład Sonos One SL.

Inne produkty, które pozostają w fazie rozwoju w Sonosa, to mniejszy, tańszy subwoofer (model S37) i cieszące się od dawna plotki dotyczące bezprzewodowych słuchawek firmy. Te ostatnie wprowadziłyby Sonosa do nowej kategorii produktów po raz pierwszy, odkąd rozszerzył się na przenośne głośniki wraz z Move and Roam.

Sonos nie ogłosił jeszcze swojego nadchodzącego soundbara.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: The Verge