Millennium Docs Against Gravity od 13 do 22 maja 2022 r.

19. edycja największego w Polsce festiwalu filmów dokumentalnych Millennium Docs Against Gravity odbędzie się 13-22 maja w kinach ośmiu polskich miast, w tym po raz pierwszy w Łodzi.

19. Millennium Docs Against Gravity  Film Festival (logo)

Część online festiwalu potrwa od 24 maja aż do 5 czerwca. Bank Millennium jest mecenasem tytularnym festiwalu, wspiera go już od 17 lat, kontynuując jednocześnie projekt audiodeskrypcji, umożliwiający uczestnictwo w festiwalu osobom z niepełnosprawnościami.  Z myślą o osobach z niepełnosprawnościami bank kontynuuje projekt audiodeskrypcji. Wybrane filmy i seanse będą ponownie wyświetlane podczas festiwalu z napisami dla niesłyszących oraz z opcją przekazywania głosem, przez słuchawki werbalnego opisu treści wizualnych.

Zobacz także: 18. Millennium Docs Against Gravity startuje 3 września!

Dzięki temu osoby niewidome i słabowidzące, seniorzy oraz osoby z dysleksją i niepełnosprawnością intelektualną, mogą bez ograniczeń uczestniczyć w festiwalu i cieszyć się najnowszymi produkcjami dokumentalnymi z całego świata. 

Millennium Docs Against Gravity porusza najbardziej aktualne problemy i potrzeby współczesnego świata, otwiera na nie widzom oczy i zachęca do działania. Co roku w programie festiwalu można znaleźć m.in. filmy ukraińskie, co dziś, w obliczu wojny, nabiera nowego, szczególnego znaczenia.

Twórcy festiwalu wierzą, że pokazywanie i oglądanie ukraińskich filmów oraz poznawanie ukraińskiej kultury i historii jest ważnym wyrazem solidarności z Ukrainą i sposobem na zbliżenie z jej obywatelami. Festiwal wesprze też w tym roku młodych filmowców m. in. z Ukrainy w realizacji ich autorskich filmów dokumentalnych.

W tym roku festiwal odbędzie się ponownie w formule hybrydowej: w dniach 13-22 maja w kinach ośmiu polskich miast: Warszawie, Wrocławiu, Gdyni, Poznaniu, Katowicach, Lublinie, Bydgoszczy orz po raz pierwszy w Łodzi. Część online festiwalu potrwa od 24 maja aż do 5 czerwca na stronie mdag.pl. 

19. Millennium Docs Against Gravity Film Festival - daty

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Millennium Bank