Jak zwycięzcy Fryderyków 2022 radzili sobie na Spotify?

Zwycięzcy Fryderyków 2022 zostali oficjalnie ogłoszeni, sprawdź jak wybrani z nich radzili sobie w serwisie Spotify?

Fryderyk 2022

Podczas piątkowej gali ogłoszono zwycięzców Fryderyków 2022, czyli najważniejszych nagród muzycznych w Polsce. Artystką wyróżnioną najczęściej w tegorocznej edycji była Daria Zawiałow, która odebrała aż trzy statuetki. Tuż za nią znaleźli się Ralph Kaminski i Kaśka Sochacka, którzy otrzymali po dwie nagrody. W związku z tegorocznym partnerstwem swoje dane na temat popularności zwycięzców wybranych kategorii udostępnił także serwis Spotify. 

Artysta Roku 

Statuetkę dla Artysty Roku Podczas tegorocznej gali otrzymał Ralph Kaminski. Ten wszechstronny artysta jest zarówno piosenkarzem, jak i kompozytorem, autorem tekstów oraz multintstrumentalistą. Jak wynika z danych Spotify słuchaczami muzyki Ralpha Kaminskiego najczęściej są kobiety, które stanowią aż 62% jego fanów. Wśród użytkowników Spotify szczególną popularnością cieszy się natomiast jego piosenka „Kosmiczne energie” z albumu „Młodość”, która w 2021 roku została odtworzona niemal 3,5 miliona razy.

Przeczytaj również: Spotify oficjalnym partnerem Fryderyków 2022

Artystka Roku 

Wśród kobiet triumfowała natomiast Daria Zawiałow, która została wyróżniona tytułem Artystki Roku. Piosenkarka cieszy się również dużą popularnością w Spotify, gdzie znalazła się na trzecim miejscu najchętniej słuchanych polskich artystek w 2021 roku. Daria Zawiałow jest również jedną z Ambasadorek programu EQUAL służącego wsparciu kobiet w branży muzycznej. Najpopularniejszym singlem z jej udziałem jest natomiast „BUBBLETEA”, w którym wsparła wokalnie rapera Quebonafide. Piosenka w 2021 roku została odtworzona na Spotify niemal 16 miliony razy. Jednocześnie, nadal można zauważyć wzrost popularności artystki, ponieważ od momentu nominacji do nagrody Fryderyki 2022 liczba streamów jej utworów wzrosła aż o 111%.

Debiut Fonograficzny Roku 

Fryderyk w kategorii Debiut Roku powędrował natomiast do piosenkarki, autorki tekstów i kompozytorki – Kaśki Sochackiej. W serwisie Spotify jej debiutancki album „Ciche dni” do końca marca 2022 został odtworzony ponad 51 milionów razy, a singiel o tym samym tytule uzyskał w 2021 niemal 3 miliony streamów. Artystka jest również jedną z Ambasadorek programu EQUAL, którego celem jest wspieranie kobiet w branży muzycznej.

Utwór Roku 

Nagrodę za Utwór Roku otrzymała piosenka „I Ciebie też bardzo” powstała w ramach inicjatywy Męskie Granie Orkiestra, w którym udzielili się Daria ZawiałowDawid Podsiadło i Vito Bambino. Piosenka w Spotify osiągnęła do końca marca niemal 36 milionów odtworzeń.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Spotify