Snap zapowiedział minidrona Pixy

Pixy to minidron, który może działać jako pomocnik kamery, gdy nie możesz poprosić kogoś o nagranie filmu – jest żółty, uroczy i będzie dostępny w USA i we Francji za 229,99 USD.

Minidron Pixy od Snapchata

Dyrektor generalny Snapa Evan Spiegel powiedział podczas przemówienia głównego Snap Partner Summit: „Dzisiaj przenosimy moc i magię Snap Camera — spontaniczność, radość i wolność — na nowe wyżyny. Nowy aparat dopasowany do nieograniczonego potencjału Twojej wyobraźni. Poznaj Pixy, najbardziej przyjazny aparat latający na świecie. To kieszonkowy, swobodny pomocnik do przygód dużych i małych”.

Sprawdź także: Bzygowate wykrywają drony z dużych odległości

Pixy nie jest przeciętnym dronem, ponieważ nie ma kontrolera ani karty SD. Wygląda na to, że firma zoptymalizowała urządzenie, aby łatwo było z niego korzystać. Posiada przycisk do aktywacji urządzenia i pokrętło aparatu do wyboru trybu latania.

Istnieją cztery wstępnie skonfigurowane tory lotu. Możesz powiedzieć Pixy, aby unosił się, krążył wokół ciebie lub podążał za tobą, gdy idziesz lub biegasz. Wybierasz odpowiedni tryb, wciskasz przycisk i Pixy startuje z Twojej ręki.

Kiedy chcesz zatrzymać nagrywanie, kładziesz rękę pod dronem. Pixy automatycznie wyląduje w Twojej dłoni. Dla czytelników, którzy lubią specyfikacje, Pixy rejestruje filmy 2,7K i zdjęcia 12 MP. Jest bardzo lekki, ponieważ waży tylko 101 g wraz z wymienną baterią. Na jednym ładowaniu możesz wykonać od pięciu do ośmiu lotów.

Gdy dron zakończy nagrywanie wideo, możesz otworzyć Snapchata na swoim telefonie. Filmy z Twoich lotów są automatycznie przesyłane bezprzewodowo do Twojego telefonu. Domyślnie są one przechowywane w Twoich wspomnieniach Snapchata.

Minidron Pixy Snap Camera

Oczywiście możesz następnie oglądać te filmy, edytować je, wysyłać i udostępniać. Jeśli znasz już funkcje edycji Snapchata, będziesz mógł używać tych samych narzędzi do edycji dla swoich filmów z drona Pixy. Możesz także zastosować do swoich filmów pewne efekty, takie jak Hyperspeed, Bounce, Orbit 3D i Jump Cut.

I… to wszystko. To zgrabny mały dron i wygląda na to, że zespół Snapa odpowiedzialny za ten projekt miał dużo zabawy podczas jego opracowywania. Nie zmieni to wyników firmy, ale jest zdecydowanie fajnie.

Ludzie używający minidrona Pixy od Snap Inc.

W wielu miejscach nie można legalnie używać dronów. Na przykład drony są zakazane w Paryżu. Nie tylko niektóre obszary, ale cały Paryż. Podobnie, nie będziesz mógł z niego korzystać, gdy udasz się do parku narodowego Wielkiego Kanionu, ponieważ drony są tam również nielegalne.

Ale jeśli uważasz, że absolutnie potrzebujesz czegoś takiego jak Pixy w swoim życiu, powinieneś działać szybko. Snap sugeruje, że Pixy nie będzie dostępne na zawsze. Możesz go kupić do wyczerpania zapasów na Pixy.com.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: TechCrunch | Snap Inc.