Rewolucja cyfrowa pozostawia biedniejsze dzieci w tyle, nawet w USA

Pomimo, że podczas pandemii całe firmy i szkoły musiały przejść na tryb zdalny, nowy raport Common Sense Media pokazuje, że przepaść cyfrowa nadal utrzymuje się w Stanach Zjednoczonych.

Dostęp do komputera/tabletu w zależności od dochodów (USA, 2021)
Dostęp do komputera/tabletu w zależności od dochodów (USA, 2021) | fot. Statista

Aż 33 proc. amerykańskich dzieci żyjących w gospodarstwach domowych o niższych dochodach nie ma dostępu do komputera rodzinnego – w porównaniu do zaledwie 6 proc. rodzin z wysokimi dochodami, które go nie mają. Podobnie jest w przypadku dzieci z dostępem do tabletów, gdzie 60 proc. dzieci z rodzin o niższych dochodach ma dostęp do jednego tabletu, w porównaniu do 81 proc. dzieci z rodzin zamożniejszych.

Sprawdź również: Digital i mobile w 2022 roku

Według Pew Research Center, luki internetu szerokopasmowego w USA również przyczyniają się do problemu i są szczególnie rozpowszechnione w gospodarstwach domowych o niskich dochodach.

Ponieważ dzieci muszą dołączyć do zajęć online podczas pandemii, a także logować się, aby odrobić pracę domową, wykroczyło to poza kwestię dostępu do technologii, a także stało się kwestią dostępu do edukacji. Przepaść cyfrowa pogłębia nierówności, które już istnieją w społecznościach, utrudniając biedniejszym dzieciom nadrobienie zaległości.

W ustawie o infrastrukturze administracji Bidena z 2021 roku przeznaczono 65 miliardów dolarów na wdrożenie infrastruktury szerokopasmowej. Chociaż jest to z pewnością krok we właściwym kierunku, według Harvard Business Review, jest to dalekie od tego, co było potrzebne, aby zapewnić szybki dostęp do internetu wszystkim osobom w kraju. Według Rollcall Demokraci mają teraz nadzieję na uchwalenie jeszcze lepszego projektu ustawy, aby zabezpieczyć tę misję.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Statista | Common Sense Media