Nowy yeedi vac 2 pro zmiata konkurencję?

Sprawdzam, co potrafi najnowszy robot odkurzająco-mopujący yeedi vac 2 pro z wizualnym mapowaniem, omijaniem przeszkód 3D i oscylacyjnym mopem.

yeedi vac 2 pro - omijanie przeszkód 3D

Do rodziny robotów odkurzających z funkcją mopa firmy yeedi dołączył nowy model yeedi vac 2 pro, który dzięki swojej specyfikacji, możliwościom oraz atrakcyjnej cenie ma być bezkonkurencyjny w swojej klasie. Czy rzeczywiście tak jest? Przedpremierowo miałem okazję sprawdzić, jak sprząta i mopuje, dlatego jako pierwsi możecie dowiedzieć się, czy w praktyce jest tak samo dobry jak zapowiada producent.

Roboty odkurzające są obecnie na tyle inteligentne, że spokojnie można zawierzyć im sprzątanie naszego domu, nawet jeśli nie ma nas na miejscu. Zastosowane technologie są na tyle mądre, że robot nie powyciąga nam kabli, nie poprzewraca wazonów ze stołów ani nie poobija mebli. Dodatkowo taki sprzęt nie kosztuje już kilku tysięcy i spokojnie można zafundować sobie odrobinę luksusu i wygody za mniej niż tysiąc złotych.

Czy yeedi vac 2 pro potrafi wszystko to, co musi mieć robot odkurzająco-mopujący, aby nie martwić się o czystą podłogę? Postaram odpowiedzieć się na to pytanie sprawdzając go w moim teście, przedstawiając i weryfikując jego wyjątkowe cechy.

Na początek przyjrzyjmy się połączeniu cech, które stawiają nowego robota yeedi ponad konkurencją i według producenta są innowacyjnym rozwiązaniem na rynku.

Może Cię zainteresować także: Nowa linia robotów sprzątających yeedi vac series

cechy

Najważniejsze funkcje yeedi vac 2 pro

Najbardziej zaawansowany robot odkurzający 2 w 1 z funkcją odkurzania i mopowania od yeedi!

funkcja omijania przeszkód 3D

wykrywa i omija przeszkody na drodze robota oraz wykrywa przestrzeń między meblami

podciśnienie
3000 Pa

zbiera okruchy, brud i drobny kurz zarówno z dywanów, jak i twardych podłóg

oscylacyjny
ruch mopa

unikatowy system mopowania oscylacyjnego w przód i w tym imituje ręczne mopowanie

 mapowanie wizualne i nawigacja

Visual SLAM inteligentnie śledzi przestrzeń, podobnie jak GPS, i odtwarza układ domu/mieszkania

Nowy model robota vac 2 pro, oprócz nowych funkcji i ulepszeń, ma także nieco zmieniony wygląd. Producent w dalszym ciągu trzyma się charakterystycznej dla robotów yeedi białej obudowy z umieszczonym na górze czujnikiem i otwieraną klapą, pod którą znajduje się pojemnik na kurz. Zadbano także o to , aby nowy model współpracował ze stacją samoopróżniającą (wprowadzoną wraz z yeedi vac station), którą można dokupić osobno na Allegro. Przednia część zderzaka jest tym razem cała biała, a czujniki wykrywające ściany i przeszkody znajdują się z przodu i po bokach.

Robot posiada jedną szczotkę boczną, umieszczoną po prawej stronie, do wymiatania brudu z trudno dostępnych miejsc – takich jak brzegi czy rogi pomieszczeń. Pod spodem znajdują się czujniki wykrywania podłoża, obrotowa szczotka główna (z włosia i gumy) do zbierania zanieczyszczeń z podłogi oraz miejsce na pojemnik i nasadkę elementu mopującego. Robot jeździ na trzech kółkach , dwa koła napędowe i i jedno kółko kierunkowe.

Szczotki i pojemniki są oczywiście wymienne i można je czyścić, o czym niezawodnie ma przypominać nam też aplikacja mobilna robota.

yeedi vac 2 pro – wygląd robota z góry i pod spodem
yeedi vac 2 pro – wygląd robota z góry i pod spodem

Podsumujmy zatem najważniejsze cechy, które wyróżniają ten model:

 • Unikalny oscylacyjny system mopowania i silne ssanie 3000 Pa – jednocześnie odkurza i mopuje, szorując zaschnięte plamy z podłóg drewnianych/płytek/laminatów i odsysania brudu zarówno z dywanu, jak i twardej podłogi.
 • Nie ma potrzeby podnoszenia zabawek i pozostawionych przedmiotów przed rozpoczęciem sprzątania – technologia unikania przeszkód 3D wykrywa przedmioty codziennego użytku, takie jak buty, miski dla zwierząt, zabawki dla dzieci, dzięki czemu yeedi sprytnie je omija. Wykrywa również przestrzeń między meblami i pod nimi. Jeśli ta przestrzeń jest niższa lub węższa niż obudowa robota, to yeedi nie będzie próbował wjechać w tę przestrzeń, aby się nie zaklinować. Warto dodać, że dzięki temu, że ma zaledwie 77 mm wysokości, czyni go jednym z najcieńszych robotów na rynku.
 • Czujnik wykrywania dywanu identyfikuje rodzaj podłogi. Po wykryciu dywanu yeedi odsunie się od niego w trybie mopowania i automatycznie zwiększy moc ssania w trybie odkurzania, aby uzyskać najlepszą wydajność.
 • yeedi identyfikuje pokoje, aby odwzorować układ domu/mieszkania i planuje wydajną ścieżkę czyszczenia dla pokrycia całej podłogi, nie pomijając żadnych dostępnych miejsc.
yeedi vac 2 pro - cechy
(1) wizualna nawigacja, (2) oscylacyjne mopowanie, (3) kompatybilny z vac station
 • Intuicyjna aplikacja yeedi z edytowalną mapą domu pozwala optymalnie dostosować rodzaj sprzątania. Można ustawić poziomy odkurzania i przepływu wody dla różnego typu zabrudzeń, wybrać kolejność sprzątania pomieszczeń czy też sprzątanie tylko jednego pomieszczenia albo obszaru.
 • Kompatybilny ze stacją samoopróżniającą yeedi do automatycznego opróżniania kosza na śmieci. Dzięki workowi na kurz o pojemności 2,5 l w szczelnej konstrukcji, możesz przez 30 dni zapomniec o opróżnianiu pojemnika na brud.
sprzątanie

Sprawdzam, jak sprząta i działa yeedi vac 2 pro?

Pierwsze uruchomienie, dokładność sprzątania, wydajność i hałas.

Zacznijmy od funkcji mopa

Jak niejednokrotnie wspominałem, funkcja mopowania w robotach sprzątających zawsze była dla mnie drugorzędną opcją, ponieważ tego typu mop nie zastępuje w pełni klasycznego umycia podłogi mopem. Ten model jest o tyle ciekawy, że jego system mopowania zdecydowanie różni się od tych, które oferują inni producenci. W większości robotów zastosowany jest naciskowy lub soniczny sposób wykorzystania nakładki czyszczącej na mokro. Soniczne mopowanie jest niewątpliwie bardzo pomysłowym rozwiązaniem, ale niejednokrotnie w robotach wibruje tylko mały obszar centralny, co nie zawsze skutkuje dokładnym przetarciem. Z kolei naciskowy sposób odpowiada jednokrotnemu przetarciu mopem.

yeedi vac 2 pro jest wyposażony w unikalny oscylacyjny system mopowania do usuwania uporczywych plam, który prosto imituje ruchy do przodu i do tyłu – czyli sposób, w jaki ludzie przecierają podłogi płaskim mopem. Specjalny silnik i system napędowy pozwalają na wyczyszczenie całej powierzchni mopującej, która styka się z podłogą. Ruchy wykonywane są 480 razy na metr przejechany przez urządzenie – to jest 5 razy szybciej niż w przypadku ręcznego czyszczenia. Jakie są efekty? Jeśli nie wylaliście całego słoika miodu lub na podłodze nie wylądowały potłuczone jajka – to z tego sposobu przecierania na mokro będziecie z pewnością zadowoleni. Ten sposób z pewnością jest lepszy niż klasyczny system dociskowy.

Porównanie systemów mopujących z oscylacyjnym mopowaniem od yeedi
Porównanie systemów mopujących z oscylacyjnym mopowaniem od yeedi

Warto tutaj wspomnieć, że odkurzacz w włączonym trybem mopowania, automatycznie wykryje dywany i nie będzie ich szorował na mokro! Podczas zwykłego odkurzania z kolei na dywanie włączy mocniejszy tryb ssania, dzięki czemu wyciągnie więcej brudu ukrytego w głębi.

Odkurzanie i rozpoznawanie przeszkód

Jeśli chodzi o odkurzanie, to już sama moc ssania wynosząca 3000 Pa mówi za siebie. Do tego należy dodać sposób w jaki yeedi rozpoznaje przeszkody 3D i porusza się po podłodze, unikając mebli, kabli i innych pozostawionych przedmiotów na jego drodze. Jakie są efekty? Podłoga jest dokładnie odkurzona, a w teście z mąką, płatkami owsianymi i drażami poradził sobie celująco.

WAŻNE! Tylko podczas procesu mapowania pomieszczeń należy usunąć przeszkody z podłogi!

Producent celowo zastosował wizualny system mapowania pomieszczeń Visual SLAM zamiast skanera LDS (Lidar), który zajmuje znacznie więcej miejsca, przez co roboty mają ok. 10 cm wysokości. Bez tego modułu, yeedi jest o 20% cieńszy(77 mm) i może zmieścić się pod większość sof, łóżek, mebli czy kaloryferów, przez co sprząta o 20% więcej brudu niż konkurencyjne modele. Sam przekonałem się na własnych meblach, że te 2 cm w przypadku robota sprzątającego mają ogromne znaczenie!

UWAGA! Producent gwarantuje, że kamera i specjalnie zaprojektowane sensory optyczne tylko skanują i rozpoznają elementy mieszkania. Nie są robione żadne zdjęcia ani wideo mieszkania i nie są one przechowywane w chmurze. Nie musisz więc obawiać się o swoją prywatność i bezpieczeństwo!

Jeżeli macie schody lub wysokie progi, to możecie być spokojni – yeedi precyzyjnie wykrywa większe spadki i wzniesienia do 2 cm, więc nie spadnie z pierwszego piętra!

Omijanie przeszkód przez yeedi vac 2 pro

Jednak wszystkie zalety odkurzania za pomocą robota yeedi vac 2 pro można poznać dopiero w połączeniu z jego aplikacją mobilną – odkurzanie może odbywać się pod naszą nieobecność i w dowolnie zaprogramowany przez nas sposób. yeedi vac 2 pro pasuje do istniejącej stacji samoopróżniającej, którą można zakupić osobno i wtedy już możemy na miesiąc zapomnieć, że istnieje taka czynność jak odkurzanie.

aplikacja

Aplikacja yeedi

Odkurzacz obsługiwany jest przez aplikację yeedi na iOS-a i Androida.

Dzięki aplikacji mobilnej yeedi możemy sterować robotem i planować jego pracę według harmonogramu. Po sparowaniu robota z aplikacją, można wygodnie sterować odkurzaczem z dowolnego miejsca. W aplikacji można włączyć rozpoczęcie sprzątania, po którym zostanie wygenerowana również schematyczna mapa domu, a użyte kolory ułatwiają identyfikację pomieszczeń. Sami możemy nazwać rozpoznane pomieszczenia i wyznaczyć własne strefy, do których robot może mieć zakaz wstępu. Ta funkcja przydaje się w sytuacjach, gdy z jakichś powodów chcemy pominąć dany obszar podczas zaplanowanego sprzątania.

W odkurzaczu można przechowywać tylko jedną mapę na raz, więc jeśli masz wiele pięter, które wymagają czyszczenia, musisz albo wyczyścić mapę za każdym razem, albo zaakceptować, że przez aplikację możesz posprzątać tylko jeden poziom.

W aplikacji możemy wybrać jeden z 3 dostępnych trybów czyszczenia, które różnią się mocą ssania. Jeśli wybierzesz niższy poziom, to możesz włączyć dodatkowe ustawienie automatycznej aktywacji maksymalnej mocy po wykryciu przez robota dywanu. Można ustawić także ilość wody, którą robot ma użyć podczas używania trybu mopowania.

Zrzuty ekranu z aplikacji yeedi (dla robota yeedi vac 2 pro)
Zrzuty ekranu z aplikacji yeedi

Jeśli nie chcesz korzystać z aplikacji lub ręcznego sterowania, można obsługiwać go także głosowo za pomocą asystenta głosowego – Amazon Alexa i Asystenta Google.

Najważniejsze funkcje aplikacji yeedi

Dzięki aplikacji mobilnej yeedi robot będzie sprzątał tak jak chcesz – szybko i łatwo zapanujesz nad sprzątaniem z kanapy lub każdego innego dowolnego miejsca z dostępem do internetu.

 • sprzątanie strefowe
 • strefa zakazana
 • sprzątanie punktowe
 • kontrola przez apkę
 • sprzątanie obszaru
 • wirtualna granica
 • planowanie
 • zapisywanie mapy
 • użycie akcesoriów
 • instrukcje
 • sterowanie głosem
 • aktualizacje firmware’u
 • wybór trybów
 • poziom naładowania

Aplikację yeedi pobierzesz bezpłatnie na urządzenia z systemami iOS (iPhone) i Android ze sklepów App Store i Google Play:

specyfikacja

Specyfikacja techniczna

Najważniejsze parametry i funkcje robota yeedi vac 2 pro.

średnica robota35 cm
wysokość robota7,7 cm
waga4,5 kg
nawigacjaVisual SLAM
typ połączeniaWi-Fi b/g/n 2,4 GHz
przekraczanie progów20/9 mm
prędkość sprzątania~0,3 m/s
akumulatorlitowo-jonowy 5200 mAh
do 220 min pracy na jednym ładowaniu
czas pełnego naładowania 390 min
moc ssąca3000 Pa
poziom hałasurobot ok. 67/70 dB
czujnikiantykolizyjny, krawędzi, odległości, przeciążenia, przeszkód (do 9 mm), schodów, wykrywanie dywanów
wirtualne ścianymożliwość ustawiania w aplikacji
automatyzacjeautomatyczne sprzątanie lub manualne
pojemnik na kurz0,42 litra, zmywalny
pojemnik na wodę0,18 litra
funkcjeoscylacyjne mopowanie, odkurzanie, sprzątanie miejscowe (SPOT), automatyczny powrót do bazy, wirtualna ściana, programator pracy, automatyczne wyłączenie, zdalne sterowanie, wznawianie odkurzania, komendy głosowe,
aplikacja mobilnayeedi w języku polskim, na urządzenia z systemami Android i iOS
yeedi vac 2 pro: zawartość opakowania
yeedi vac 2 pro: zawartość opakowania

Co w opakowaniu?

 1. robot sprzątający yeedi vac 2 pro,
 2. pojemniki na kurz z filtrem HEPA i filtrem gąbkowym
 3. pojemnik na wodę z nakładką do oscylacyjnego mopowania, którą można wyprać,
 4. stacja dokująca z zasilaczem,
 5. szczotka boczna,
 6. narzędzie do czyszczenia szczotek i filtra (ukryty pod klapą górną)
 7. element zaślepiający (używany gdy wyjęty jest pojemnik na wodę),
 8. instrukcja obsługi i pozostałe dokumenty.
nasza ocena

Podsumowanie

Czy warto kupić yeedi vac 2 pro?

Polecane przez mobiRANK.pl (sticker small)

Robot yeedi vac 2 pro jako pierwszy rozwiązuje problem mopowania przyschniętych plam dzięki nowemu systemowi oscylacyjnego czyszczenia. Niby proste rozwiązanie, które imituje ruchy do przodu i do tyłu, ale do tej pory żaden producent nie zastosował tego w swoich urządzeniach.

Ta kombinacja odkurzacza i mopa w przystępnej cenie zawiera zaawansowane funkcje, które posiadają modele z wyższych półek. Jego unikalny oscylacyjny system mopowania z łatwością szoruje uporczywe plamy z twardej podłogi, moc ssania 3000 Pa z łatwością zbiera ukryty kurz z podłóg i dywanów, a technologia unikania przeszkód 3D inteligentnie wykrywa i omija przeszkody na swojej drodze, bez potrzeby zbierania ich przed czyszczeniem.

Na uwagę zasługuje także wysokość robota, który jest jednym z najniższych na rynku, dzięki zastosowaniu mapowaniu wizualnemu zamiast LDS. Wykrywa również przestrzeń między meblami i pod nimi – nie wjedzie do miejsc w których mógłby się zaklinować lub nie wyjechać z powrotem.

I najważniejsze – cena w stosunku do oferowanych możliwości i jakości jest bardzo atrakcyjna – szczególnie warto upolować go w czasie specjalnych zniżek, które yeedi oferuje czasowo w swoim sklepie na Allegro.

 • bardzo dobry stosunek ceny do jakości i wydajności sprzątania (duża moc ssania)
 • dzięki wizualnemu mapowaniu jest to jeden z najniższych robotów – jego wysokość to zaledwie 7,7 mm – mieści się pod niskimi łóżkami i meblami
 • funkcja mopowania oscylacyjnego, który naśladuje ruchy klasycznego wycierania podłogi
 • wykrywanie przeszkód 3D i rozpoznawanie dywanów (omijanie dywanów w trybie mopowania)
 • aplikacja może przechowywać tylko jedną mapę, co może być problemem w przypadku domów piętrowych

NASZA OCENA

9★

w 10-stopniowej skali (9/10)

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące użytkowania tego robota, napisz do mnie, zadaj pytanie w komentarzu lub odwiedź stronę producenta.

cena

Dostępność i cena

Gdzie i za ile kupić robota yeedi vac 2 pro w Polsce?

yeedi vac 2 pro + aplikacja i nakładka mopująca

yeedi vac 2 pro

PROMOCJA1737,00 zł

cena promocyjna oBowiązuje:
20-24 kwietnia oraz 1-8 maja 2022 r.

CENA REGULARNA: 2056,99

Jeśli kupisz to urządzenie za pośrednictwem powyższego linku,
otrzymamy niewielką prowizję.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

opracowanie własne | artykuł partnerski