„Angry Birds” wraca na smartfony bez zakupów w aplikacji!

Gra „Angry Birds” była jedną z pierwszych wyróżniających się gier na iPhone’a i wczesnych urządzeniach z Androidem, a ostatecznie zrodziła imperium powiązanych gier i filmów.

Rovio Classics: Angry Birds

Jednak gra, od której wszystko się zaczęło, nie była oficjalnie dostępna do pobrania na iOS-a i Androida już od jakiegoś czasu, ponieważ Rovio skupiło się na nowszych spinoffach Angry Birds. W samą porę na 10-lecie gry (ktoś inny nagle czuje się stary?), oryginalne Angry Birds powróciły do ​​Apple App Store i Google Play Store.

Oryginalna gra Angry Birds została po cichu usunięta ze sklepów z aplikacjami mobilnymi w 2019 roku — Rovio poinformowało w sierpniu 2019 roku, że było spowodowane „celami testowymi” bez dalszego rozwijania. Jednak gra powróciła teraz z pełnym remasterem, oznaczonym jako Rovio Classics: Angry Birds. Zaktualizowana wersja jest wiernym odtworzeniem oryginalnej gry, ale zamiast oryginalnego, zastrzeżonego silnika gry, nowa gra wykorzystuje bardziej popularny silnik Unity.

Rovio poinformowało w poście na swoim blogu, że użycie zaktualizowanego silnika tworzy „bardziej zrównoważoną platformę dla gry, która będzie oferowana na nowszych urządzeniach, zachowując jednocześnie autentyczne wrażenia w grze Angry Birds z 2012 roku”. Mimo że jest zbliżona do oryginalnej gry, jest kilka zmian — gra kosztuje ok. 4,99 zł w App Storze i Google Play, zamiast wersji darmowej i obsługiwanej przez reklamy i zakupy w aplikacji, tak jak to było w oryginalnej wersji.

Na przykład, podczas gdy power-up „Potężny orzeł” wymagał zakupów w oryginalnej grze, teraz jest to prosty przycisk, którego można użyć do pełnego konkurowania na danym poziomie.

Grę można pobrać na iPhone’a z App Store’a i urządzenia z Androidem ze sklepu Google Play Store. Wersja na Androida wymaga systemu Android 6.0 lub nowszego, natomiast wersja na iOS-a/iPadOS-a działa na wszystkich urządzeniach z systemem iOS 13 lub nowszym. Niestety, aplikacja nie jest dostępna do zainstalowania pod systemem macOS, mimo że nie wymaga dodatkowych prac programistycznych na komputerach Mac z systemem Silicon.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Rovio