Zuckerberg potwierdza, że NFT pojawią się na Instagramie

Szef Mety zasugerował, że użytkownicy Instagrama będą mogli korzystać z NFT, ale jeszcze nie zdradza jak będzie można używać tej technologii w aplikacji.

Mark Zuckerberg (SXSW)

Czy chcemy czy nie, technologia NFT wkrótce pojawią się także na Instagramie. Przemawiając na SXSW, Mark Zuckerberg potwierdził, że cyfrowe kolekcje pojawią się w serwisie „w najbliższym czasie”.

„Pracujemy nad wprowadzeniem NFT na Instagram w najbliższym czasie” – powiedział. Nie określił dokładnie, jak to się ukształtuje, ale zasugerował, że ludzie będą mogli pochwalić się swoimi istniejącymi NFT i potencjalnie wybić nowe. „Nie jestem gotowy, by ogłosić dokładnie, co to będzie dzisiaj. Ale w ciągu najbliższych kilku miesięcy będzie możliwość wprowadzenia niektórych NFT, miejmy nadzieję, że z czasem uda się wybić różne rzeczy w tym środowisku”.

Zuckerberg i inni dyrektorzy wyrazili wcześniej zainteresowanie NFT, a szef Instagrama Adam Mosseri powiedział, że firma „aktywnie bada” tę technologię. Financial Times poinformował w styczniu, że firma ma nadzieję na dodanie NFT do swojego portfela kryptograficznego Novi.

Przemawiając we wtorek, Zuckerberg powiedział również, że NFT mogą pewnego dnia odegrać rolę w ostatecznym metawersie firmy. „Mam nadzieję, że wiesz, że ubrania, które nosi twój awatar w metawszechświecie, mogą być w zasadzie wybite jako NFT i możesz je przenosić między różnymi miejscami”, powiedział, „Jest jak wiele technicznych rzeczy, które muszą zostać dopracowane, zanim naprawdę się to zdarzy”.

Zuckerberg, który słynął z tego, że codziennie nosił tę samą szarą koszulkę, również powiedział, że teraz robi większość zakupów na Instagramie i Facebooku. „Prawdopodobnie większość rzeczy, które noszę, prawdopodobnie kupiłem przez sklepy reklamowane na Instagramie lub Facebooku” – powiedział.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Engadget | SXSW