OPPO nawiązuje współpracę strategiczną z Hasselblad

OPPO ogłosiło trzyletnią współpracę z producentem aparatów fotograficznych Hasselblad. Ma ona na celu rozwój możliwości fotograficznych sztandarowej serii smartfonów Find.

Obie firmy chcą ulepszyć możliwości mobilnej fotografii, rozpoczynając projekt Hasselblad Camera for Mobile. Większa integracja marek OPPO oraz OnePlus zaowocowała wymianą doświadczenia, wiedzy i zasobów. Teraz, zarówno OnePlus, jak i OPPO korzystać będą z doświadczenia legendarnej marki Hasselblad w obszarze fotografii.

Po zeszłorocznej, owocnej współpracy OnePlus i Hasselblad idziemy o krok dalej i wchodzimy na nowy poziom. Osiągnięcie najwyższej jakości wydajności aparatu było zawsze oczkiem w głowie OPPO i częścią DNA Hasselblad, dlatego z niecierpliwością czekam na wspólny produkt, którym będzie Hasselblad Camera dla urządzeń mobilnych.

Pete Lau, Chief Product OfficerW ramach współpracy badawczo-rozwojowej, OPPO i Hasselblad będą pracować nad dalszym udoskonalaniem zaawansowanych rozwiązań obrazowania. W efekcie, użytkownicy będą mogli cieszyć się bardziej naturalnymi kolorami obrazów i zaawansowanymi możliwościami robienia zdjęć i filmów. Ponadto wykorzystanie lepszej kalibracji naturalnych kolorów (Natural Color Calibration) od Hasselblad ma skutkować odwzorowaniem naturalnego odcienia skóry w fotografii portretowej.

Efekty współpracy OPPO | Hasselblad Camera for Mobile zostaną wdrożone w kolejnej generacji telefonów z serii Find X, która zostanie oficjalnie zaprezentowana w pierwszym kwartale 2022 roku. W nowych smartfonach z serii Find X zadebiutuje także MariSilicon X – autorski układ NPU od OPPO do przetwarzania obrazu.

OPPO | Hasselblad – partnerstwo strategiczne

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: OPPO