Pojawił się OnePlus 10 Pro — ale czekanie dopiero się zaczyna

OnePlus 10 Pro już oficjalnie! Smartfon trafi do sprzedaży w Chinach od 13 stycznia 2022 roku, a w kolejnych krajach w następnych miesiącach.

Oficjalnie: OnePlus 10 Pro

Usankcjonowany strumień ciekawostek o najnowszym smartfonie OnePlusa został dziś zastąpiony pełną powodzią informacji, ponieważ firma oficjalnie ogłosiła model OnePlus 10 Pro na rynek chiński. Jest wyposażony w system kamer Hasselblad drugiej generacji, chipset Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 i przewodowe ładowanie 80 W za pomocą dołączonego adaptera.

Sam telefonie nie powinien mieć zbyt wielu niespodzianek, jeśli wiesz, co oferuje OnePlus: 6,7-calowy wyświetlacz 1440p z adaptacyjną częstotliwością odświeżania od 1 do 120 Hz, do 12 GB pamięci RAM LPDDR5 i 256 GB dwupasmowego UFS 3.1 pamięć masowa i akumulator o pojemności 5000 mAh, który można również ładować bezprzewodowo z mocą do 50 W z technologią AirVOOC. Urządzenie jest dostarczane z systemem ColorOS 12.1, opartym na Androidzie 12 — poza Chinami będzie to OxygenOS, choć nie będzie to miało większego znaczenia w tym momencie.

Oczywiście najwięcej uwagi przyciągają tutaj aparaty główne, a także superszerokokątne i teleobiektywy 150°, które są w stanie uchwycić 10-bitowy kolor dla nieco ponad miliarda możliwych kombinacji kolorów i 12-bitowego RAW+ migawki w trybie Hasselblad Pro. Superwide, które domyślnie ma pole widzenia 110°, może również wykonywać zdjęcia w stylu rybiego oka. Istnieje również przemianowany „Tryb filmowy”, który pozwala użytkownikom dostosować między innymi: ISO, czas otwarcia migawki i balans bieli – nawet podczas nagrywania, a wideo można nagrywać w trybie LOG.

Miejmy również nadzieję, że Hasselblad zbuduje swoją reputację na urządzeniach mobilnych po wykonaniu przyzwoitej pracy w serii OnePlus 9 — wciąż pamiętamy ten przeklęty Moto Mod.

OnePlus 10 Pro w kolorach zielonym i czarnym
OnePlus 10 Pro w kolorach zielonym i czarnym

OnePlus 10 Pro w kolorach Volcanic Black i Emerald Forest trafią do sprzedaży w Chinach 13 stycznia 2022 roku. Światowa dostępność ma zostać ogłoszona jeszcze w tym roku.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: OnePlus | Android Police