OnePlus 10 Pro z lepszym trybem RAW i szerszym aparatem ultrawide

Firma OnePlus dzieli się kilkoma dodatkowymi szczegółami na temat nadchodzącego OnePlus 10 Pro, tym razem skupiając się na specyfikacji aparatów.

Aparaty Hasselblad w OnePlus 10 Pro 5G

Jeśli liczyłeś na wiele ulepszeń sprzętu w związku z partnerstwem drugiej generacji z Hasselbladem, wygląda na to, że będziesz musiał poczekać – z wyjątkiem nowego ultrawide – ta aktualizacja jest oparta głównie na oprogramowaniu.

Podsumowując niektóre podstawowe specyfikacje aparatu OnePlus 10 Pro 5G, o których dowiedzieliśmy się na początku tego tygodnia,będą obejmowały potrójny tylny aparat — prawdopodobnie tę samą 48-megapikselową konfigurację główną, 50-megapikselową ultrawide i 8-megapikselową konfigurację teleobiektywu, co w zeszłym roku. Jest 32-megapikselowy aparat przedni, który jest znaczącym skokiem rozdzielczości z 16-megapikselowego aparatu selfie w OnePlus 9 i 9 Pro.

Godną uwagi aktualizacją jest dodanie trybu fotografowania o nazwie RAW Plus, który podobnie jak format ProRAW firmy Apple, łączy zalety fotografii obliczeniowej i przechwytywania obrazów RAW. OnePlus 9 i 9 Pro oferowały tradycyjny tryb RAW, więc jest to miłe ulepszenie dla tych, którzy chcą majstrować przy bogatych w dane plikach RAW, zachowując jednocześnie zaawansowane przetwarzanie obrazu, w którym tak dobre są aparaty smartfonów.

Wszystkie trzy tylne aparaty mogą być używane w zaktualizowanym trybie Hasselblad Pro do kontrolowania ustawień ekspozycji i nagrywania 12-bitowych plików RAW. Naprawdę podobał nam się intuicyjny tryb Pro w OnePlus 9 i 9 Pro, więc z niecierpliwością czekamy na najnowszą wersję. Dostępny jest również nowy ręczny tryb nagrywania wideo, zwany trybem filmu. Oferuje kontrolę nad ISO i szybkością migawki, a także dostęp do formatu fotografowania LOG, który lepiej nadaje się do korekcji kolorów po zarejestrowaniu.

W kamerach 9 i 9 Pro zastosowano strojenie kolorów Hasselblada, a OnePlus nadal opiera się na tym aspekcie partnerstwa. W tej iteracji łączy własne „rozwiązanie miliarda kolorów” i technologię Hasselblada, aby zapewnić 10-bitowy kolor każdemu z trzech tylnych aparatów telefonu. Powinno to zapewnić płynniejszą gradację kolorów na obrazach – pod warunkiem, że patrzysz na nie na ekranie, który wyświetla wszystkie te kolory.

Po stronie sprzętowej dodano nowy ultraszeroki czujnik kamery z ekstremalnym polem widzenia 150 stopni. Jeśli chcesz naprawdę uzyskać dramatyczne ujęcie, tego obiektywu można używać w połączeniu z nowym trybem rybiego oka. Aby uzyskać nieco węższy widok, ultrawide oferuje tryb 110 stopni, który jest bliższy odpowiednikowi 14 mm oferowanemu przez 9 i 9 Pro i wykorzystuje korekcję zniekształceń AI.

Należy zwrócić uwagę na jeszcze jedną zmianę sprzętową: wygląda na to, że OnePlus wycofał kamerę monochromatyczną. Był to chip o niskiej rozdzielczości, który był dołączany do poprzednich modeli, aby pomóc podczas robienia czarno-białych obrazów. Tak przynajmniej twierdzono. Rendery OnePlus 10 Pro, które widzieliśmy do tej pory, pokazują trzy aparaty wraz z lampą błyskową i nic poza tym, co wygląda jak mały monochromatyczny czujnik w zasięgu wzroku. Jeśli tak jest: żegnaj, aparacie monochromatyczny, prawie nie wiedzieliśmy, co robiłeś.

To, czego do tej pory dowiedzieliśmy się o OnePlus 10 Pro oprócz aparatów, wcale nie jest zaskakujące. Będzie wyposażony w chipset Snapdragon 8 Gen 1, ekran 120 Hz i ładowanie bezprzewodowe 50 W — podobnie jak poprzednie flagowce OnePlus. Ma on zostać wydany 11 stycznia 2022 roku w Chinach, a w innych regionach będzie dostępny jeszcze w tym roku.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: OnePlus | The Verge