Android TV i Google TV na 110 mln aktywnych urządzeń

Systemy Android TV i Google TV działają na ponad 110 milionów aktywnych urządzeń miesięcznie, czyli o 30 milionów więcej niż w maju 2021 roku.

110 mln urządzeń z systemami Android TV i Google TV

Podczas gdy Apple TV, Roku i Amazon Fire TV są często pierwszą rzeczą, o której ludzie myślą, jeśli chodzi o platformy rozrywki domowej na świecie, system operacyjny Android TV firmy Google szybko się rozwija. W tym tygodniu Google potwierdziło, że każdego miesiąca systemy Android TV i Google TV działają na ponad 110 milionów urządzeń.

W oświadczeniu udostępnionym dla serwisu 9to5Google rzecznik Google’a potwierdził kilka nowych danych dotyczących systemu operacyjnego Android TV. Po pierwsze, Android TV i Google TV łącznie mają obecnie ponad 110 milionów aktywnych urządzeń miesięcznie. To nie mówi nam dokładnie, ilu użytkowników ma platforma, ale oznacza znaczny wzrost.

W maju 2021 roku Google wskazywał na 80 milionów aktywnych urządzeń, co oznacza 30 milionów nowych urządzeń używanych z tymi systemami od tamtej pory. Duża część tego wzrostu prawdopodobnie pochodzi z Chromecasta działającego pod systemem Google TV, a także z modeli Android TV OS firmy TCL, które firma sprzedaje w liczbie 10 milionów sztuk rocznie.

Google zauważa również, że wzrost pochodził od partnerów, których obecnie na całym świecie jest ponad 250. Obejmuje to ponad 170 partnerów – operatorów płatnej telewizji – w porównaniu ze 140 w 2019 roku – jest to obszar, w którym platforma Google jest popularna od 2018 roku.

Jednak wzrost ten nie dotyczy wyłącznie płatnej telewizji, ponieważ Google twierdzi również, że obecnie współpracuje z siedmioma spośród 10 największych producentów inteligentnych telewizorów na świecie, w tym takimi markami jak TCL, Sony i Hisense, z których wszyscy zaprezentowali modele telewizorów z Google TV na targach CES 2022. Na targach CES firma Google ogłosiła również, że Fast Pair pojawi się w systemie Android TV.

Roku poinformowało na początku tego tygodnia, że ​​była najlepszą marką smart TV w Stanach Zjednoczonych przez cały 2021 rok. Liczby Google’a nie wskazują na rozwój platformy w USA, ale firma wcześniej powiedziała, że ​​​​przyjęcie w USA wzrosło o ponad 80%.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Google | 9TO5Google