Niech Roidmi Eve Plus wyręczy Cię w sprzątaniu

Święta już za pasem, z choinki zaczynają lecieć pierwsze igły, okruchy z sernika zaczynają twardnieć pod skarpetami – w takiej sytuacji najlepiej jest włączyć robota, który za nas posprząta.

Roidmi Eve Plus

Jakiś czas temu testowałem robota odkurzającego Roidmi Eve Plus, który oprócz odkurzania posiada również funkcję mopa (moim zdaniem producenci powinni tę funkcję nazywać – „przecieraniem na mokro”). Jedną z wyróżniających cech tego modelu jest wyjątkowa stacja dokująco-opróżniająca.

Baza z pojemnikiem na kurz, pozwala nam na długi czas zapomnieć o tym, że robot w ogóle jeździ po naszym domu – jego obsługa sprowadza się do wymiany worka w bazie raz na 1,5-2 miesiące. Oprócz tego baza posiada innowacyjny system samosterylizacji i funkcję dezodoryzacji.

Ta ostania, według producenta generuje cząsteczki dezodorujące wykorzystując filtr HEPA i technologię aktywnego tlenu. Dzięki temu kurz i brud, które pozostają w pojemniku sa pozbawiane pasożytów i bakterii. System powinien radzić sobie z roztoczami, bakteriami (Escherichia coliCandida albicansStaphylococcus aureus), toksycznymi chemikaliami (amoniak, formaldehyd, benzen i TVOC) oraz usuwa zapach papierosów i perfum.

Samo sprzątanie, za pomocą robota Roidmi Eve Plus nie wymaga od nas wielkiej uwagi, jeśli ustawimy sobie harmonogramy sprzątania. Możemy też wywoływać sprzątanie na żądanie dla wybranych przestrzeni lub pokoi i spokojnie wybrać się na spacer – po powrocie wszystkie podłogi będą odkurzone.

Poniżej przedstawiam najważniejsze funkcje i cechy tego urządzenia, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, jak sprawuje się w praktyce i poznać szczegółowo jego możliwości, zachęcam do zapoznawania się z moją recenzją produktu:

Najważniejsze cechy robota sprzątającego Roidmi Eve Plus

LiDAR

superczuły lidar 4. generacji LDS może szybko skanować cały dom i automatycznie rysować mapy za pomocą algorytmu SLAM

samosterylizacja

inteligentne samoopróżnianie kurzu i samosterylizacja zapewniają obsługę bez użycia rąk

250 minut

czas ładowania i czas pracy robota ROIDMI Eve Plus to aż 250 minut

aplikacja

współpracuje z aplikacją Xiaomi Home oraz Roidmi

Oto najważniejsze parametry, które mogą Cię zainteresować przy wyborze robota odkurzającego:

 • bateria o pojemności 5200 mAh, która przy pracy na najniższym trybie powinna wystarczyć na 250 minut sprzątania,
 • moc ssąca 2700 Pa oraz automatyczna regulacja prędkości obrotowej szczotek bocznych, elastyczna ssawka dopasowuje się do kształtu powierzchni, po której jedzie robot,
 • pojemnik na kurz o pojemności 300 ml,
 • zbiornik na wodę o pojemności 250 ml,
 • samoopróżniająca baza z pionierskim systemem sterylizacji i dezodoryzacji,
 • pełna kontrola przez aplikację mobilną i automatyczne aktualizacje firmware’u,

W zestawie oprócz robota znajduje się 10 nakładek jednorazowego użytku, baza czyszcząco-sterylizująca Clean Base z zasobnikiem na brud, szczotka boczna, zasilacz, zbiornik na wodę i kurz.

Co musisz wiedzieć o robocie sprzątającym Roidmi Eve Plus?

Dzięki aplikacji mobilnej możesz ustawić wirtualne ściany, aby chronić szczególne miejsca, a dzięki harmonogramowi pracy zaprogramujesz, w jakich godzinach robot ma sprzątać w ciągu całego tygodnia. Możesz ustawić go tak, aby sprzątał wtedy, gdy jesteś w pracy, na spacerze, lub gdy robisz zakupy. Robotem można sterować z dowolnego miejsca za pomocą smartfona podłączonego internetu.

Robot wyposażony jest w całą masę czujników:

 • antykolizyjnych – nawigacja laserowa LDS 4. generacji, aby nie zderzał się z meblami i ścianami, czy przedmiotami pozostawionymi na podłodze,
 • antyspadkowy, aby nie spadał na przykład ze schodów,
 • wykrywający dywany – po wjechaniu na dywan automatycznie reguluje moc ssącą, aby wydobyć brud spomiędzy włókien,
 • czujnik niskiego naładowania i wznawiania sprzątania w miejscu, w którym skończył, aby doładować baterię – taka sytuacja może zdarzyć się w bardzo dużych domach, lub gdy nie doładowaliśmy do końca odkurzacza,
 • aktywna głowica czyszcząca pozwala robotowi na automatyczne dostosowywanie się do warunków otoczenia. Nie ma dla niej znaczenia czy odkurza dywan, śliski parkiet, kafelki z fugami czy gładkie linoleum.

Odkurzacz może mieć problem z pracą na podłogach bardzo jasnych, białych, czarnych lub bardzo ciemnych, ale w większości jasnych paneli – w kolorze sosny czy dębu nie miał problemu z nawigacją i sprzątaniem.

Gdzie i za ile kupić robota Roidmi Eve Plus w Polsce?

Robot odkurzający Roidmi Eve Plus oferuje wyjątkowa funkcję sterylizacji śmieci, dzięki czemu możemy być spokojni, że bakterie, kurz czy roztocza zostały zneutralizowane w pojemniku z workiem na śmieci. Dzięki tej funkcji może zainteresować szczególnie osoby, które są uczulone na kurz czy roztocza lub dbają o o to, aby w ich otoczeniu nie było niepotrzebnych drobnoustrojów.

Odkurzacz dostępny jest w polskiej dystrybucji (w popularnych sklepach z elektroniką i sprzętem AGD) z szybką dostawą do 48 godzin.

Więcej informacji na temat robota znajdziesz na oficjalnej stronie internetowej urządzenia.

Roidmi Eve Plus - robot przodem - zadokowany do stacji ładującej (bazy)

ROIDMI Eve Plus

od2099,00 zł

stan na 27 grudnia 2021 r.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: artykuł sponsorowany