Słuchawki Teufel AIRY SPORTS TWS na każde uszy?

Co oferują bezprzewodowe słuchawki douszne AIRY® SPORTS TWS firmy Teufel dla osób, które trenują i prowadzą aktywny tryb życia?

W pełni bezprzewodowe słuchawki douszne Teufel AIRY® Sports TWS

Firma Lautsprecher Teufel GmbH, która rozpoczęła swoją działalność opracowywaniem zestawów głośnikowych w 1987 roku w Berlinie, jest obecnie największym w Europie bezpośrednim sprzedawcą produktów audio. Pod koniec października tego roku zaprezentowała zupełnie nowe, bezprzewodowe słuchawki wokółuszne AIRY SPORTS TWS. Zostały one stworzone z myślą o najbardziej aktywnych użytkownikach, ale dzięki swojej konstrukcji powinny spodobać się osobom, które mają problem z wypadającymi z uszu słuchawkami bezprzewodowymi.

AIRY SPORTS TWS wyposażone są w Bluetooth 5.0, pojemny akumulator oraz szereg funkcjonalnych rozwiązań zwiększających komfort słuchania muzyki podczas uprawiania różnego rodzaju sportów na świeżym powietrzu czy w pomieszczeniach zamkniętych.

Za czysty dźwięk z głębokim basem w AIRY® SPORTS TWS odpowiedzialne są 8-milimetrowe przetworniki. Dzięki połączeniu Bluetooth 5.0 z aptX® i AAC, słuchawki mogą odtwarzać muzykę ze streamingów w jakości podobnej do płyty CD.

Elastyczne pałąki zauszne wykonane z antybakteryjnego silikonu pozwalają słuchawkom stabilnie trzymać się ucha, także podczas uprawiania sportu czy energicznego ruszania głową. Teufel dołączył do zestawu wkładki w 3 różnych rozmiarach, aby można było dopasować słuchawki do swoich uszu. AIRY SPORTS TWS są zgodne z normą IPX3 – czyli są odporne na pot oraz deszcz, więc sprawdzą się także podczas niesprzyjającej pogody.

Najważniejsze cechy słuchawek Teufel AIRY SPORTS TWS

ACC i aptX

Kodeki AAC i aptX firmy Qualcomm zapewniają bezprzewodową transmisję dźwięku w jakości podobnej do płyty CD, o ile nadajnik i odbiornik obsługują ten kodek. AAC jest obsługiwany również przez Androida, ale głównie przez urządzenia z systemem iOS.

IPX3

Ochrona przed deszczem czy potem – zgodnie z normą IPX3.

31 godzin

Słuchawki AIRY SPORTS TWS posiadają dwie wydajne baterie oraz inteligenntny system zużywania energii.
Aż do 31 godzin
odtwarzania z etui i
ponad 7 godzin 
odtwarzania na jednym ładowaniu

Bluetooth 5.0

Bluetooth gwarantuje bezprzewodowe połączenie przy minimalnym zużyciu prądu. Ścieżki dźwiękowe filmów są odtwarzane synchronicznie z ruchem warg. Możliwy jest zasięg powyżej 10 metrów.

sterowanie

Sensory i obsługa słuchawek

W jaki sposób sterować słuchawkami Teufel AIRY SPORTS TWS?

Parowanie słuchawek jest bardzo proste i intuicyjne – jak w przypadku innych tego typu akcesoriów. Wystarczy włączyć Bluetooth w telefonie lub komputerze, wyjąć słuchawki z etui i włożyć do uszu, a następnie przez 4 sekundy przytrzymać sensory na obu słuchawkach. Powinniśmy usłyszeć pulsujący, basowy dźwięk, a słuchawki powinny pojawić się na liście urządzeń Bluetooth. Kliknij na ich nazwę, aby sparować.

Budowa słuchawek Teufel AIRY SPORTS TWS

Dotykowe sensory, umieszczone pod logo (literką Ʈ) na każdej słuchawce, pozwalają na regulowanie poziomu głośności oraz uruchamiać asystenta głosowego Google’a lub Siri. Służą one także do wygodnego odbierania, kończenia lub odrzucania połączeń telefonicznych. W obu słuchawkach wbudowane są mikrofony z technologią Qualcomm cVc™. Zapewnia ona przekazywanie czystego dźwięku i niezakłóconej mowy, nawet podczas rozmowy w hałaśliwym miejscu.

Obsługa słuchawek AIRY SPORTS TWS (Teufel)
Sterowanie słuchawkami Teufel Airy Sports TWS

Próbowałem spamować słuchawki za pomocą aplikacji mobilnej Teufel Headphones, którą producent wskazuje w instrukcji obsługi, jednak nie udało mi się w żaden sposób dodać ich do aplikacji – być może nie są jeszcze wspierane – postaram się tego dowiedzieć i uzupełnić tę informację. Próbowałem zarówno na Androidzie jak i na iOS-ie. Na liście nie ma co prawda wymienionej obsługi AIRY SPORTS TWS (tylko AIRY SPORTS), ale w instrukcji producent wyraźnie wskazuje tę apkę. Z informacji od producenta wiemy, że niebawem ma zostać dodane wsparcie dla tego modelu w aplikacji.

Aplikacja powinna umożliwić nam dostęp do dodatkowych ustawień, takich jak:

 • wyświetlanie stanu baterii każdej słuchawki,
 • zmiana czasu zegara automatycznego wyłączania,
 • zmiana nazwy urządzenia Bluetooth (tylko Android),
 • włączanie/wyłączanie funkcji asystenta głosowego,
 • regulacja ustawień korektora graficznego (EQ),
 • aktualizacja oprogramowania OTA słuchawek,
 • przywracanie domyślnych ustawień słuchawek.
Aplikacja mobilna Teufel Headphones

Póki nie ma dodanej obsługi dla tego modelu, nie jestem w stanie podzielić się informacjami, na temat dodatkowych ustawień personalizacyjnych.

dźwięk

Jakość dźwięku i funkcje audio

Jaka jest jakość dźwięku oraz rozmów prowadzonych za pomocą tych słuchawek i jakie mają funkcje audio?

Odtwarzanie muzyki jest bardzo czyste z bardzo dobrymi basami, których nie wyciągniemy na tańszych słuchawkach dousznych. Jakość dźwięku jest adekwatna do tej półki cenowej i z pewnością będziecie zadowoleni z ogólnych wrażeń. Należy pamiętać, że słuchawki nie mają aktywnej redukcji szumów, ale dzięki swojej konstrukcji, dźwięki z zewnątrz sa bardzo dobrze tłumione.

Technologia audio w słuchawkach Teufel AIRY SPORTS TWS

Słuchawki AIRY SPORTS TWS posiadają te same wydajne basy, dynamikę i rozdzielczość, które można usłyszeć na przykład w systemach POWER HI-FI lub DEFINION firmy Teufel:

 • Liniowe przetworniki HD – wysokie poziomy bez żadnych zakłóceń na każdym urządzeniu.
 • Wydajna, aluminiowa cewka drgająca – osiąga wysoką wierność impulsu również przy dużym obciążeniu.
 • Dobre tłumienie zewnętrznych hałasów – hałasy z otoczenia przenikają do środka w niewielkim stopniu.
Teufel Airy Sports TWS na uszach modeli

Mikrofon w każdej słuchawce gwarantuje wraz z technologią Qualcomm® cVc™ szczególnie dobrą zrozumiałość mowy podczas rozmów telefonicznych również w głośnym otoczeniu oraz współpracy z asystentem głosowym Google’a lub Siri.

bateria

Jak długo działają i jak szybko się ładują?

Jaka jest jakość dźwięku oraz rozmów prowadzonych za pomocą tych słuchawek i jakie mają funkcje audio?

AIRY® SPORTS TWS mogą odtwarzać muzykę przez ponad 7 godzin. Etui z funkcją powerbanku naładuje słuchawki do pełna w ciągu 2 godzin. Tylko 20 minut ładowania wystarczy, aby móc odtwarzać muzykę przez około 1,5 godziny. Akumulator etui wystarcza na trzykrotne naładowanie słuchawek, co zwiększa czas działania zestawu do 31 godzin. Poziom  naładowania baterii można monitorować dzięki wskaźnikowi LED. 

specyfikacja

Specyfikacja techniczna

Szczegółowe parametry techniczne słuchawek.

wymiary jednej słuchawkiszerokość: 5,68 cm
wysokość: 3,85 cm
głębokość: 2,64 cm
waga: 16,4 g
wymiary etuiszerokość: 9,34 cm
wysokość: 3,55 cm
głębokość: 7,10 cm
waga: 70,6 g
rozmiar przetwornikaØ 8 mm (pełnozakresowy)
maks. poziom podczas odtwarzania przez BT100 dB SPL (A) (zgodnie z normą EN-50332)
współczynnik THD + N< 1% @ 0 dBFS (100% głośność bezw.)
bateriasłuchawki (✕2): litowo-jonowa, 3,7 V, 60 mAh
etui ładujące (✕1): litowo-polimerowa, 3,7 V, 500 mAh
łącznośćBluetooth® 5.0, USB C
pasma częstotliwości w MHz2400 – 2483,5
moc transmisji w mW/dBm< 10 mW/< 10 dBm

Zawartość opakowania

 • 1× AIRY SPORTS TWS słuchawka lewa
 • 1× AIRY SPORTS TWS słuchawka prawa
 • 1× etui do ładowania AIRY SPORTS TWS
 • 1× wkładki douszne AIRY SPORTS TWS (XS, S, M, L)
Teufel Airy Sports TWS + pudełko
podsumowanie

Dla kogo są i czy warto kupić Teufel AIRY SPORTS TWS?

Plusy i minusy, przeznaczenie i ocena końcowa.

Polecane przez mobiRANK.pl (sticker small)

W pełni bezprzewodowe słuchawki douszne AIRY SPORTS TWS z liniowym przetwornikiem HD, efektywnym tłumieniem zewnętrznych hałasów oraz ochroną przed natryskiem wody zgodnie z normą IPX3 to doskonałe rozwiązanie dla osób uprawiających sport na świeżym powietrzu – no może oprócz pływania, choć podczas deszczu nie powinno im nic się stać, dzięki wodooporności IPX3.

Słuchawki świetnie trzymają się ucha – próbowałem je zrzucić potrząsając mocno głową, biegając – nie udało mi się ich zrzucić, więc możecie być pewni, że nie spadną Wam z uszu. Mam małe uszy, więc zawsze mam problem z trzymaniem się słuchawek dousznych – pałąki zauszne są prawie niewyczuwalne i wpływają na ogólny komfort podczas ich noszenia.

Pomimo, że nie posiadają ANC, bardzo dobrze radzą sobie z wytłumianiem zewnętrznych hałasów – szum uliczny nie przeszkadza w słuchaniu muzyki, czy nawet podcastów. Dźwięk jest bardzo czysty i wyraźny a basy dobrze wyważone – słychać tutaj jakość, która oferuje Teufel w innych swoich urządzeniach audio.

Ponad 7 godzin odtwarzania muzyki na jednym ładowaniu jest bardzo dobrym osiągnięciem – z pewnością wystarczy na długi

Sporym minusem był dla mnie brak wsparcia w aplikacji mobilnej – mam nadzieję, że tylko tymczasowy i producent doda słuchawki do swojej aplikacji Teufel Headphones, aby w pełni zarządzać aktualizacjami i ustawieniami urządzenia.

Według mnie ze słuchawek będzie zadowolony każdy, kto uprawia aktywnie sport i podczas aktywności chce bez stresu posłuchać sobie muzyki. Będą one też świetnym wyborem dla osób, które mają małe uszy (jak ja) i zawsze sprawia im problem z utrzymaniem słuchawek dousznych na odpowiednim miejscu. Airy Sports TWS na pewno Wam nie wypadną na chodnik :)

 • Bardzo dobra jakość dźwięku z której słyną urządzenia audio firmy Teufel.
 • Bardzo dobre wykonanie i doskonałe dopasowanie do nawet najmniejszych uszu.
 • Lekkie i praktycznie nie czuć zauszników.
 • Stabilność podczas uprawiania sportów.
 • Długi czas pracy na pełnym naładowaniu baterii ~7h.
 • W momencie pisania tej recenzji brak wsparcia w aplikacji mobilnej Teufel Headphones.
 • Brak aktywnej redukcji szumów.
 • Brak ładowania bezprzewodowego.

NASZA OCENA

7,5★

w 10-stopniowej skali (7,5/10)

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące użytkowania tego modelu słuchawek, napisz do mnie lub zadaj pytanie w komentarzu.

cena

Ile kosztują i gdzie kupić?

Cena i dostępność w Polsce, gdzie kupić je najtaniej?

Czarne słuchawki Teufel AIRY SPORTS TWS w etui

Teufel AIRY® SPORTS TWS

699,00 zł

stan na 20 grudnia 2021 r.

Cena i dostępność

Teufel AIRY® SPORTS TWS są już dostępne w cenie 699 zł na stronie internetowej producenta. W najbliższym czasie do sprzedaży zostaną włączone do osobnego zakupu: pojedyncze słuchawki, etui z funkcją powerbanku oraz adaptery silikonowe.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: opracowanie własne