Maraton z „DNA polskich zbrodni” 26 grudnia w CBS Reality

Autorka kryminałów Joanna Opiat-Bojarska i youtuber Marcin Myszka przybliżą najbardziej wstrząsające zbrodnie ostatnich lat w drugiej polskiej produkcji CBS Reality.

DNA polskich zbrodni (CBS reality)

Dokumentalny program kryminalny DNA polskich zbrodni to druga polska produkcja kanału CBS Reality, która zadebiutowała 18 listopada 2021 roku na antenie kanału. Jej gospodarzami bsą Joanna Opiat-Bojarska, jedna z najpopularniejszych autorek powieści kryminalnych, oraz youtuber Marcin Myszka, twórca kanału Niediegetyczne i podcastu Kryminatorium. Prowadzący opowiadają o dziesięciu najgłośniejszych zbrodniach popełnionych w Polsce w ostatnich latach i wraz z zaproszonymi ekspertami przybliżą widzom tajniki pracy śledczych i biegłych.

W niedzielę 26 grudnia 2021 roku i od godziny 21:00 do poniedziałku 27 grudnia 2021 roku do godz. 2:00 zostaną wyemitowane wszystkie 10 odcinków pierwszej serii. Każdy epizod trwa 30 minut i dotyczy jednej sprawy kryminalnej, która wydarzyła się w Polsce w ciągu ostatnich lat. Joanna Opiat-Bojarska i Marcin Myszka przedstawią widzom wydarzenia krok po kroku, skupiając się na wszystkich istotnych szczegółach, a także przyjrzą się metodom pracy policji i techników kryminalnych, które doprowadziły do rozwiązania sprawy.

Joanna Opiat-Bojarska, autorka poczytnych kryminałów, nie boi się poruszać w nich trudnych, niewygodnych, ważnych społecznie tematów. Często konsultuje się ze specjalistami, aby zadbać o autentyzm opisywanych zdarzeń. Na swym koncie ma powieści obyczajowe, ale to kryminały przyniosły jej największą sławę. Jej najbardziej znana seria „Kryształowi”, której trzeci tom właśnie się ukazuje, to brutalna opowieść ukazująca brudną prawdę o polskiej policji. W serii CBS Reality „DNA polskich zbrodni” Joanna Opiat-Bojarska, dzięki rozmowom z ekspertami pracującymi przy omawianych sprawach, przeprowadzi widzów przez zawiłe meandry śledztw.

Marcin Myszka, jeden najpopularniejszych polskich twórców internetowych zajmujących się tematyką kryminalną, dogłębnie analizuje prawdziwe zbrodnie, a wyniki swojej pracy przedstawia na kanale Niediegetyczne, który śledzą setki tysięcy zafascynowanych odbiorców. Najnowszy projekt – podcast Kryminatorium – krótko po swoim starcie znalazł się na szczycie zestawień najpopularniejszych polskich podcastów. W produkcji CBS Reality Myszka pełni rolę swoistego przewodnika po mrocznym, ale i bardzo interesującym świecie kulis zbrodni, wprowadzając widzów w tajniki omawianych śledztw.

W każdym odcinku nowej serii kryminalnej DNA polskich zbrodni pojawią się też goście specjalni – eksperci, którzy opowiedzą o swojej pracy nad konkretną sprawą omawianą w programie. Przedstawią najnowocześniejsze techniki kryminalistyczne, badania i procedury, które okazały się kluczowe w poszukiwaniu winnego.

W programie przedstawione zostaną między innymi sprawy: komendanta policji, który okazał się sprawcą zbrodni; pary nastolatków z Rakowisk, z zimną krwią mordującej rodziców chłopaka; 15-letniej dziewczyny z Krapkowic, zaginionej zaledwie kilkaset metrów od swojego domu czy małego Szymona z Będzina – chłopca, którego tożsamości policja nie mogła ustalić przez dwa lata.

Pisarka Joanna Opiat-Bojarska i youtuber Marcin Myszka odkrywają tajniki pracy śledczych i biegłych – w niedzielę 26 grudnia 2021 roku od godziny 21:00 do poniedziałku 27 grudnia 2021 roku do godz. 2:00 – nowy epizod co 30 minut:

  • 21:00 Epizod 1: Gdy morderstwa dokonuje komendant policji – czy jest to zbrodnia doskonała?
  • 21:30 Epizod 2:  Rodzina ginie w nocnym pożarze swojego domu. Czy za tragedią stoi mąż i ojciec?
  • 22:00 Epizod 3: Zamordowani rodzice, ich syn i młoda poetka, z którą tworzył toksyczny związek. 
  • 22:30 Epizod 4: Jak odnaleźć sprawców, gdy zwłoki odkrywane są 14 lat po zbrodni?
  • 23:00 Epizod 5: Prawda o pozornie doskonałej zbrodni wychodzi na jaw po siedmiu latach.
  • 23:30 Epizod 6: Zamordowana kobieta oraz dziecko, które widziało zbrodnię – i twarz mordercy.

Poniedziałek 27 grudnia 2021 r.

  • 00:00 Epizod 7
  • 00:30 Epizod 8
  • 1:00 Epizod 9: W jednym z najgłośniejszych procesów poszlakowych w Polsce skazano zabójcę Małgorzaty.
  • 1:30 Epizod 10: Ciało chłopczyka porzucono w stawie. Przez dwa lata pozostał bezimienną ofiarą.

źródło: CBS Reality Polska