„Kryminalne akta inspektor Biskupskiej” w poniedziałki na CBS Reality

Od listopada na CBS Reality można oglądać drugi sezon serialu dokumentalnego„Kryminalne akta inspektor Biskupskiej” – co tym razem odkryje słynna inspektor polskiej Policji?

2. sezon serialu dokumentalnego Kryminalne akta inspektor Biskupskiej  (CBS Reality Polska)

Od 1 listopada 2021 roku Grażyna Biskupska i jej rozmówcy powracają do pięciu śledztw prowadzonych w sprawie wstrząsających zabójstw, do których doszło w Warszawie i jej okolicach w ciągu ostatnich 20 lat. W każdy poniedziałek listopada można oglądać premierowe odcinki nowego sezonu serii dokumentalnej pod tytułem Kryminalne akta inspektor Biskupskiej.

Przez wszystkie historie przeprowadza widzów Grażyna Biskupska – najsłynniejsza kobieta polskiej służby mundurowej. Wieloletnia funkcjonariuszka pionu dochodzeniowo-śledczego, była naczelnik Wydziału do Zwalczania Aktów Terroru Centralnego Biura Śledczego Komendy Głównej Policji – rozmawia z ekspertami policyjnymi, którzy prowadzili te śledztwa; łączyli pozornie niezwiązane fakty, tropili morderców, brali udział w zatrzymaniach, przesłuchaniach oraz zbierali dowody potwierdzające winę sprawców.

Grażyna Biskupska i jej rozmówcy odwiedzają – często zmienione po latach – miejsca zdarzeń. Przypominają historie znalezienia ciał ofiar oraz okoliczności rozpoczęcia śledztw.

Każdy z pięciu odcinków poświęcony jest jednej sprawie kryminalnej. Są tu historie zabójstw dokonanych z chęci zysku, z podtekstem zemsty, wykorzystujących naiwność ofiary lub jej całkowite zaskoczenie. Grażyna Biskupska przypomina sprawy uprowadzonej obywatelki Chin oraz mordercy prostytutek przy jednej z tras wylotowych z Warszawy. Wraca do zabójstwa policjanta, które wywołało poruszenie nie tylko wśród mundurowych, ale i w całej Polsce. Opowiada o morderstwie, które zaczęło się od wybuchu w pomieszczeniu biurowym w biały dzień, w obecności pracowników firmy.

Kiedy oglądać kolejne epizody drugiej serii?

Premiery odcinków emitowane są w poniedziałki od 1 do 29 listopada 2021 roku o godz. 22:00.

  • Epizod 2 – piątek 12 listopada o godz. 23:00 i w niedzielę 4 listopada o godz. 22:00
    Seryjny morderca i jego ofiary: prostytutki – inspektor Grażyna Biskupska wraca do śledztwa z 2015 roku w sprawie podwójnego zabójstwa kobiet pracujących przy podwarszawskiej szosie.
  • Epizod 3 – poniedziałek 15 listopada o godz. 22:00, wtorek 16 listopada o godz. 21:00 oraz w piątek 19 listopada o godz. 23:00
    Brutalny mord i mały łup, wydany na narkotyki i rozrywkę – inspektor Grażyna Biskupska wraca do śledztwa z 2002 roku w sprawie zabójstwa starszej kobiety na warszawskim Żoliborzu.

Poniżej możesz obejrzeć online cały 1. odcinek drugiego sezonu Kryminalnych akt inspektor Biskupskiej zatytułowany Zabójstwo policjanta:

źródło: CBS Reality Polska