Nowy zwiastun „Księgi Boby Fetta”: łowca nagród powraca na Tatooine

Sprawdź najnowszą zapowiedź spinoffowej serii „Mandaloriana” pt. „The Book of Boba Fett”, która pojawi się na Disney+ już 29 grudnia 2021 roku.

Księga Boby Fetta (The Book of Boba Fett (Disney+ (2021)

Nowy serial Księga Boby Fetta (ty. oryg. The Book of Boba Fett) zadebiutuje już za miesiąc, prawie rok po tym, jak nowa seria ze świata Star Wars została po raz pierwszy zapowiedziana w finale drugiego sezonu serialu The Mandalorian. Spinoff trafi na platformę streamingową Disney+ w środę 29 grudnia 2021 roku, w którym Jon Favreau ponownie pełnił funkcję producenta wykonawczego. Przed premierą sprawdź poniżej specjalny świąteczny weekendowy teaser od Disneya.

Księga Boby Fetta – ekscytująca seria przygodowa ze świata Gwiezdnych Wojen, ujawniona w niespodziankowej sekwencji końcowej po zakończeniu 2. sezonu serialu The Mandalorian, skupia się na legendarnym łowcy nagród. Boba Fett i najemnik Fennec Shand, podróżując po podziemnym świecie galaktyki, trafiają w końcu wracają na piaski Tatooine, by objąć swoje roszczenia na terytorium niegdyś rządzonym przez Jabbę the Hutt i jego syndykat przestępczy.

W Księdze Boby Fetta występują Temuera Morrison i Ming-Na Wen. Morrison, który grał ojca Boby – Jango Fetta w filmie George’a Lucasa Gwiezdne wojny: Atak klonów z 2002 roku, był jednym z najbardziej lubianych gościnnie występujących aktorów w drugim sezonie The Mandalorian. Morrison zagra w tym serialu obok Wen, która wcieliła się w elitarną zabójczynię Fennec Shand w obu sezonach The Mandalorian. Fennec po raz pierwszy nawiązała współpracę z Bobą podczas drugiego sezonu serialu.

Podczas gdy Księga Boby Fetta będzie pierwszym serialem telewizyjnym Gwiezdnych wojen, który będzie w całości skoncentrowany na ulubionym przez fanów łowcy nagród – postać ta była integralną częścią niezliczonych komiksów, książek i gier wideo z uniwersum Gwiezdnych wojen i innych tytułów.

Aż do wydarzeń z serialu The Mandalorian bohater prowadził niezależne życie po ucieczce z dołu sarlacc, w którym uległ w Powrocie Jedi z 1983 roku. Ostatecznie spotyka się z Mando (w tej roli Pedro Pascal). Boba połączył siły z innym łowcą nagród przeciwko złoczyńcy Moffowi Gideonowi (Giancarlo Esposito) pod koniec serii. Sekwencja po napisach drugiego sezonu przedstawiała Boba, który wysłał jednego ze starych sługusów Jabby the Hutt na Tatooine i zajął tron ​​​​byłego gangstera z Fennec u jego boku.

źródło: Disney+ | Indie Wire