„Księga Boby Fetta” już 29 grudnia!

W pierwszym zwiastunie spinoffu Mandaloriana Boba Fett ujawnia swój plan, aby wprowadzić zmiany w rządach na terytorium Jabby.

Star Wars: The Book of Boba Fett (Disney+)

Pierwszy zwiastun Księgi Boby Fetta (tyt. oryg. The Book of Boba Fett) od Disney+ zapowiada realizację planu legendarnego łowcy nagród, aby rządzić swoim terytorium Tatooine „z szacunkiem”, a nie ze strachem, jak to zrobił niegdyś szef przestępczości Jabba the Hutt. Disney+ opublikował dziś również pierwszy plakat i pierwsze epizodyczne zdjęcia.

Zapowiedziany w sekwencji napisów końcowych po finale 2. sezonu Mandaloriana i którego premiera ma się odbyć w środę 29 grudnia 2021 roku na Disney+, serial Księga Boby Fetta opowiada historię tytułowego łowcy nagród (w tej roli Temuera Morrison) i najemnika Fenneca Shanda (Ming-Na Wen). W serialu znowu udamy się do zakątków galaktyki i powrócimy na piaski Tatooine, gdzie Boba Fett ma zaprowadzić porządek na terytorium niegdyś rządzonym przez Jabbę Hutta i jego przestępczy syndykat.

Jon Favreau, Dave Filoni, Robert Rodriguez, Kathleen Kennedy i Colin Wilson są producentami wykonawczymi tej historii. Karen Gilchrist i Carrie Beck są współproducentami wykonawczymi, John Bartnicki jest producentem, a John Hampian współproducentem.

Po przedstawieniu najbardziej nieoczekiwanego (choć nie) występu Luke’a Skywalkera w końcowych momentach finału drugiego sezonu The Mandalorian wślizgnął się w scenę po napisach, w której Boba Fett, z pomocą Fenneca Shanda, zastrzelił Biba Fortunę, aby zgłosić roszczenia do tronu w pałacu Jabby Hutta na planecie Tatooine.

źródło: Disney+