Prime Video dla komputerów Mac już jest

Firma Amazon uruchomiła natywną aplikację Prime Video dla użytkowników komputerów Mac z systemem macOS – w aplikacji można także kupywać filmy.

Aplikacja Amazon Prime Video na komputery MAc

Nowa oficjalna aplikacja Amazon Prime Video dla komputerów Mac jest już dostępna w sklepie Mac App Store i umożliwiająca użytkownikom bezpośrednie kupowanie dostępu do filmów i seriali telewizyjnych.

Amazon od kilku lat ma aplikację Prime Video na urządzenia z systemami iOS i tvOS, ale dopiero teraz uruchomił nową wersję aplikacji na komputery Mac. Zakodowany program w Swift posiada numer wersji 9.00.33 – jest nieco starszy niż 9.00.7963.5 naiPhone’a, który został zaktualizowany 24 godziny wcześniej.

Przypuszczalnie w ramach umowy z Apple, aby wprowadzić Amazon Prime do App Store’a, użytkownicy nie muszą subskrybować go za pośrednictwem regularnych zakupów w aplikacji Apple. Zamiast tego mogą zarejestrować się w Amazon Prime w aplikacji, tak jak mogą za jej pośrednictwem kupować filmy i programy telewizyjne.

Jeśli użytkownik jest już członkiem Prime’a, a więc ma istniejącą kartę kredytową powiązaną z kontem, ta karta jest wyświetlana i można ją wybrać jako źródło finansowania zakupów.

Teraz można również rozpocząć oglądanie materiałów na komputerze Mac, a następnie przełączyć się na Apple TV lub iPada i wznowić odtwarzanie od tego samego miejsca.

Prime Video można pobrać bezpłatnie ze sklepu App Store. Wymagany jest system macOS Big Sur lub nowszy. Zakupy w aplikacji oznaczone jako Prime Video Monthly wycenione są na 10,99 zł.

źródło: Mac App Store