Zestaw LEGO® Titanic ma aż 135 cm długości

Już od 23 listopada LEGO zacznie wysyłać jeden ze swoich największych zestawów LEGO Creator Expert – replikę statku Titanic składającą się z 9090 elementów!

LEGO Titanic (#10294) na parapecie

Przedsprzedaż potężnego zestawu LEGO® Titanic (#10294) z serii Creator Expert dla dorosłych rozpoczęła się już kilka dni temu i pierwsi fani klocków otrzymają go po 23 listopada 2021 roku. Już teraz warto zacząć przygotowywać na niego miejsce w swoich domach, ponieważ jego wymiary są imponujące!

Ogromny i ambitny zestaw najpopularniejszego na świecie liniowca Titanic, liczy 9090 elementów i jest drugim co do wielkości (jak dotąd) zestawem LEGO pod względem liczby elementów, ustępując jedynie mapie świata LEGO Art (31203). Ale biorąc pod uwagę, że ten zestaw składa się głównie z maleńkich płytek i płytek 1×1, 10294 Titanic z pewnością jest największym jak dotąd zestawem LEGO pod względem masy. Z pewnością jest najdłuższy, ma niewiarygodne 1,35 metra!

Niestety zestaw nie jest tani – trzeba bowiem za niego zapłacić w oficjalnym sklepie internetowym LEGO aż 2799, 99 zł. Ale nadchodzące wydarzenia LEGO VIP Weekend, Black Friday i Cyber ​​Monday mogą okazać się dobrym momentem na zakupy, korzystając z wszelkich ofert i prezentów z zakupem, jakie Grupa LEGO ma dla nas w zanadrzu.

Słynny Titanic rozpala wyobraźnię ludzi na całym świecie od roku 1912, gdy wyruszył w swój tragiczny rejs. Dzięki zestawowi LEGO® Titanic (#10294) możesz zbudować ogromny kolekcjonerski model, który będzie dla niego hołdem. Model został przygotowany w skali 1:200 i jest podzielony na trzy sekcje, które wiernie oddają cechy Titanica.

Model LEGO Titanic (#10294) dzieli się na 3 sekcje
Model LEGO Titanic (#10294) dzieli się na 3 sekcje

Na przekroju modelu zobaczysz liczne szczegóły wnętrza statku, w tym jadalnię pierwszej klasy, wspaniałą klatkę schodową, jedną z kotłowni oraz wiele kabin dla pasażerów różnych klas. Model odwzorowuje też mostek, pokład spacerowy, czytelnię, basen i wiele innych detali.

Ten statek to jeden z największych modeli LEGO w historii — ma ok. 135 cm długości, 44 cm wysokości i 16 cm szerokości. Ponad 9000 elementów oznacza, że zanim zbudujesz i pokażesz wszystkim ten urzekający model, czeka Cię wiele godzin przyjemności budowania.

Gigantyczny model Titanica to wspaniały historyczny eksponat, który ma w komplecie podstawkę do każdej z trzech sekcji. Idealnym akcentem wykończeniowym będzie plakietka z nazwą, którą można zamocować na dziobie. Jeśli masz w zanadrzu prawie 3000 zł, to może to być jeden z najwspanialszych prezentów na mikołajki lub pod choinkę.

źródło: LEGO Polska