Huawei zapowiada premierę nowego Watch GT Runner

Nowy smartwatch Watch GT Runner od Huawei ma pojawić się jeszcze w tym roku, więcej na ten temat dowiemy się już 17 listopada 2021 roku!

Teaser nowego smartwatcha Huawei Watch GT Runner (2021)

Firma Huawei ogłosiła na chińskiej sieci społecznościowej Weibo wprowadzenie na rynek swojego pierwszego „profesjonalnego” smartwatcha Watch GT Runner. Dzieje się tak najwyraźniej dlatego, że GT Runner będzie wyposażony w ifunkcje, UX i specyfikacje nastawione na bieganie i śledzenie postępów podczas aktywności fizycznych.

Huawei zaplanował kolejną premierę nowego urządzenia niebędącego smartfonem na koniec 2021 roku. Ten zegarek będzie nowym dodatkiem do popularnej linii Watch GT. Producent OEM ujawnił, że ten nadchodzący produkt do noszenia, podobnie jak niektóre jego nowsze rodzeństwo, będzie miał duży okrągły wyświetlacz i będzie działał pod systemem HarmonyOS. Jednak GT Runner ma się również różnić pod tym względem, że będzie skierowany do znacznie bardziej specyficznej grupy użytkowników niż zwykle.

Chiński producent już mocno zasugerował, że nadchodzący wariant Watch GT będzie wyróżniał się prawdopodobnie nowym interfejsem użytkownika nastawionym na wyświetlanie, śledzenie, analizę i przechowywanie danych biegowych w czasie. Smartwatch ma mieć także opaskę wykonaną z materiału pozornie przyjaznego dla ćwiczeń, a nie z metalu lub skóry, jak w przypadku niektórych urzadzeń premium.

Tymczasem informator WHYLAB twierdzi, że zdobył kolejne materiały zwiastujące, które wskazują na komponenty GPS (na przykład pierwsze w branży „pływające” anteny), które są wzmocnione nawet o 135% w zegarku Watch GT Runner.

Specjalista twierdzi również, że ta ulepszona specyfikacja zapewni „precyzyjne pięciogwiazdkowe dwuczęstotliwościowe pozycjonowanie” GT Runnera, co pozwoli mu na większą dokładność, gdy aktywne są funkcje związane z maratonem i osiągami na torze. Huawei może potwierdzić lub zaprzeczyć tym wskazówkom już w najbliższą środę 17 listopada 2021 r. podczas premiery kolejnego smartwatcha, który będzie dostępny na chińskim rynku.

źródła: Huawei | Notebookcheck | WHYLAB przez Weibo