„Hellbound” ukaże się w serwisie Netflix 19 listopada 2021 r.

Zaledwie kilka miesięcy po niesamowitym sukcesie „Squid Game” nowy koreański serial pt. „Hellbound” może zyskać takie samo uznanie.

Hellbound (serial Netfliksa, 2021)

Opowieść o istotach z zaświatów, które zjawiają się niespodziewanie, aby skazywać ludzi na wieczne potępienie. Zjawiska paranormalne wywołują chaos i przyczyniają się do wzrostu potęgi grupy religijnej „Nowa Prawda”. Kilka osób nabiera jednak podejrzeń co do jej działalności i zaczyna badać, co łączy ją z niezwykłymi wydarzeniami.

O czym jest „Hellbound”?

Świat Hellbound ostrzega niektórych ludzi o dokładnej godzinie i dacie ich śmierci. Co gorsza, gdy nadchodzi ten fatalny moment, pojawiają się ogromne, okrutne potwory, które ciągną ich dusze do piekła.

W Seulu w biały dzień zaczynają się dziać sceny z piekła rodem. Tajemnicze istoty skazują ludzi na wieczne potępienie, a postaci z zaświatów zjawiają się dokładnie o wyznaczonej porze, aby żywcem spalić tych, którym wymierzono straszliwy wyrok. Te niewytłumaczalne zjawiska wywracają życie miasta do góry nogami. Jest jednak ktoś, kto nie wydaje się być zaskoczony zaistniałym chaosem.

To Jung Jinsu, przywódca nowej i szybko rosnącej w siłę organizacji religijnej o nazwie „Nowa Prawda”. Utrzymuje on, że na piekło skazani zostają tylko grzesznicy oraz że seria niewyjaśnionych zdarzeń stanowi przejaw woli niebiańskiego bytu, który pragnie, by ludzie zaczęli żyć zgodnie z zasadami moralności. Ślepo oddana Jungowi grupa wyznawców o nazwie „Grot” bierze sprawy w swoje ręce i wymierza okrutną karę tym, którzy sprzeciwiają się boskim zamiarom. Życie w mieście zmienia się w prawdziwe piekło.

Prawniczka Min Hyejin rzuca wyzwanie Jungowi i utrzymuje, że piekielne manifestacje to po prostu zjawiska paranormalne. Postanawia połączyć siły z nielicznymi, którzy próbują ocalić skazańców i sprawić, by światem znów rządzili ludzie, a nie bogowie. Czy uda im się opanować wzniecony przez „Nową Prawdę” chaos?

Obejrzyj oficjalny zwiastun serialu „Hellbound”:

Kto jest w obsadzie serialu „Hellbound”?

W serialu wystąpią Yoo Ah-in jako przywódca kultu i głowa powstającej religii „New Truth Society” (pol. „Nowa Prawda”), PARK Jeong-min jako Bae Young-jae – dyrektor stacji radiowej, Kim Hyun-joo jako prawnik i Won Jin -ah jako żona Bae Young-jae. Wreszcie Yang Ik-june jako detektyw Jin Kyeong-hoon.

Serial zadebiutuje 19 listopada 2021 roku o godz. 9:00 czasu polskiego w 190 krajach na świecie.

źródło: Netflix Polska