Huawei jest przekonany, że może uwolnić się od Androida, kopiując Apple’a

Firma Huawei wydaje nowe urządzenia z HarmonyOS 2.0 i aktualizuje dotychczasowe, aby wyrwać się z okowów amerykańskich sankcji i szybko przenieść ponad 300 mln użytkowników na swoją platformę.

Huawei MatePad Pro (2021)

Chińska firma wprowadza na rynek mnóstwo nowych urządzeń z systemem HarmonyOS 2.0. Można tylko zgadywać, czy uda jej się odnieść sukces, ale firma wydaje się być przekonana, że ​​może prosperować bez usług Androida i Google’a. Firma chce pokazać, że może konkurować z Androidem, rozpoczynając przejście od swoich urządzeń z wyższej półki i uzupełniając je istniejącymi modelami, które można aktualizować bezprzewodowo. Pierwsze urządzenia, które zobaczą aktualizację do Harmony OS 2.0, to seria Mate 40, seria Mate 30 i egzotyczny składany telefon Mate X2. Osoby ze starszymi telefonami, takimi jak Mate 10 i seria P20, mają otrzymać aktualizację w pierwszej połowie przyszłego roku. Według dyrektora generalnego firmy Richarda Yu, do końca 2022 roku prawie 100 modeli tabletów, telefonów i zegarków Huawei będzie mogło obsługiwać system operacyjny, w tym nadchodzący smartfon P50, który został zaprezentowany podczas konferencji na żywo dotyczącej Harmony OS.

Huawei P50

Tablety MatePad klonami iPada

Firma wykorzystała swoje wydarzenie medialne do zaprezentowania zaktualizowanych wersji swoich klonów iPada. Najnowsza oferta obejmuje nowy, większy 12,6-calowy MatePad Pro, 10,8-calowy MatePad Pro i MatePad 11. Poza systemem HarmonyOS 2.0, wersje Pro są również wyposażone we własne chipsety Huawei Kirin 9000, ale w szczególności MatePad 11 używa Snapdragon 865 SoC.

Huawei spędził dużo czasu, mówiąc o nowym doświadczeniu HarmonyOS w nowej linii MatePad, ale naprawdę można to podsumować jako dziwną imitację iPada firmy Apple, od ogólnego wyglądu ekranu głównego po „Centrum zadań”. Firma dodała nawet funkcję o nazwie „FreeScript”, która pozwala używać nowego M-Pencil do pisania bezpośrednio w oknach dialogowych, w których pismo odręczne zostanie przekonwertowane na tekst pisany. Możesz także wykonać kopię lustrzaną ekranu telefonu MateBook lub Huawei na MatePad lub MatePad Pro.

Jednak nie wszystko w MatePads jest prostą kopią decyzji projektowej lub funkcji oprogramowania obecnej w iPadzie Pro. Po pierwsze, Huawei umieścił kamerkę na dłuższej krawędzi, co jest idealne dla wielu osób, które korzystają z tabletów w trybie poziomym podczas rozmowy wideo. Podczas gdy najnowszy iPad Pro ma wyświetlacz Mini LED, nowe tablety MatePad Pro są wyposażone w ekrany OLED.

Huawei MatePad z M-Pencil

Inne godne uwagi funkcje to obsługa łączności 5G i Wi-Fi 6, a Huawei obiecuje do 14 godzin pracy na baterii MatePad Pro. Nawet jeśli to nie trwa tak długo, istnieje obsługa szybkiego ładowania do 40 watów przez kabel i do 27 watów na ładowarce bezprzewodowej. Jeśli używasz akcesoriów obsługujących ładowanie bezprzewodowe, możesz je również ładować z MatePad Pro.

Ceny były szczegółowo podane tylko dla rynku chińskiego, ale możliwe, że w nadchodzących miesiącach pojawią się również w Europie. 12,6-calowy MatePad Pro i 10,8-calowy MatePad Pro zaczną być dostarczane 10 czerwca i będą kosztować odpowiednio 4999 juanów (780 USD) i 3799 juanów (530 USD), podczas gdy M-Pencil 599 juanów (93 USD). ). Ceny i dostępność MatePada 11 nie zostały jeszcze ogłoszone.

Huawei Watch 3 i Watch 3 Pro

Nowe Huawei Watch 3 i Watch 3 Pro to także pierwsze smartwatche firmy z systemem Harmony OS. Jeśli chodzi o sprzęt, zapożyczają estetykę od kilku konkurentów, ale trudniej jest znaleźć taki zegarek, którego byłby klonem.

Huawei Watch 3 Pro

Huawei Watch 3 ma nową obrotową koronkę zamiast górnego przycisku z boku obudowy ze stali nierdzewnej i ekran AMOLED o przekątnej 1,43 cala o gęstości pikseli 326 ppi i maksymalnej jasności 1000 nitów. Jest również zaskakująco cienki, ma zaledwie 12,15 mm grubości i waży 54 g. Wariant Pro ma 14 mm grubości i waży 63 g.

Firma reklamuje obsługę ponad 100 trybów treningu i obsługę śledzenia saturacji krwi (SpO₂), a przynajmniej teoretycznie powinieneś być w stanie wydłużyć żywotność baterii do 21 dni, jeśli wyłączysz połączenie 4G LTE i założysz zegarek w tryb niskiego poboru mocy. Realistycznie rzecz biorąc, możesz spodziewać się około dwóch dni pracy na baterii przy normalnym użytkowaniu, ale potem musisz włożyć ją na bezprzewodową ładowarkę Qi.

Oprogramowanie ma te same niedociągnięcia, co inne urządzenia w ekosystemie Huawei – jesteś ograniczony do App Gallery Huawei, co może nie wystarczyć, jeśli jmieszkasz poza Chinami. Firma twierdzi, że pracuje nad wprowadzeniem większej liczby aplikacji do Harmony OS, ale to nie jest gwarancja i prawdopodobnie będzie dla wielu przełomem. Możesz za to uczestniczyć w rozmowach wideo wykonywanych za pośrednictwem aplikacji MeeTime firmy Huawei.

Huawei Watch 3 i Watch 3 Pro trafią do sprzedaży w Chinach 11 czerwca i będą kosztować odpowiednio 2600 juanów (407 USD) i 3300 juanów (517 USD). Zegarek Huawei Watch 3 pojawi się również w Wielkiej Brytanii 18 czerwca w cenie premierowej 349,99 GBP, a następnie Watch 3 Pro, który będzie kosztował 499,99 GBP.

Obejrzy całe wydarzenie firmy Huawei HarmonyOS & New Product Launch z 2 czerwca 2021 roku:

źródło: Huawei | TechSpot