Nowa lampa SYMFONISK od Ikei i Sonosa

Najgłośniejsza lampa stołowa SYMFONISK w nowej wersji właśnie została oficjalnie zapowiedziana przez sklep Ikea i producenta głośników Sonos.

Nowa wersja lampy z głosnikiem Wi-Fi SYMFONISK od IKEA i Sonos (2021)

Oryginalna lampa stołowa z głośnikiem Wi-Fi SYMFONISK zadebiutował w 2019 roku i był pierwszym produktem opracowanym wspólnie przez firmy IKEA i Sonos. Dwa lata później IKEA i Sonos wprowadzają na rynek nową wersję głośnika stołowego SYMFONISK, oferującego jeszcze lepsze wrażenia dźwiękowe i zaktualizowany, konfigurowalny przez użytkownika wygląd.

Światło i dźwięk mają pozytywny wpływ na życie w domu – wpływają na nasz nastrój i są bardzo osobiste, a większość ludzi ma własne preferencje pod względem głośności, jasności, rodzaju i gatunku muzyki. Po raz kolejny nowy głośnik z lampą stołową SYMFONISK łączy funkcje inteligentnej lampy z inteligentnym głośnikiem, ale został udoskonalony zarówno pod względem dźwięku, jak i wzornictwa.

Od czasu wprowadzenia na rynek pierwszego głośnika SYMFONISK z lampą stołową dowiedzieliśmy się wiele o tym, jak i gdzie są one używane. Na przykład wiele osób używa głośnika z lampą na stoliku nocnym, co skłoniło nas do stworzenia nowej, nieco mniejszej podstawy lampy. Teraz oferujemy również klientom więcej możliwości wyboru projektu, dzięki czemu głośnik z lampą lepiej pasuje do ich indywidualnych stylów domu – powiedział Stjepan Begic, właściciel produktu w IKEA of Sweden. Integrując głośnik z lampą stołową, możemy zaoszczędzić miejsce, zmniejszyć bałagan i stworzyć atmosferę zarówno światłem, jak i dźwiękiem – dodaje.

Nowa lampa stołowa z głośnikiem Wi-Fi SYMFONISK umożliwia większą personalizację, ponieważ produkt jest teraz podzielony na dwie części: podstawę lampy z głośnikiem i klosz lampy SYMFONISK, które są sprzedawane osobno. Klienci mogą wybierać pomiędzy czarną lub białą wersją podstawy lampy, a także dwoma kloszami w różnych stylach i kolorach: klosz tekstylny lub szklany, w kolorze czarnym lub białym. Nowa lampa obsługuje również szerszą gamę żarówek dzięki dodanemu gniazdu E26/E27.

Ponieważ ludzie nadal inwestują w swoje przestrzenie, znajdują kreatywne sposoby na pokazanie swojego osobistego stylu, a dźwięk szybko stał się ważnym elementem tworzenia odpowiedniej atmosfery – mówi Sara Morris, główny menedżer produktu w Sonos. Oprócz mniejszych rozmiarów i różnorodności opcji projektowych, nowa lampa stołowa z głośnikiem Wi-Fi – SYMFONISK zapewnia szerszy i bardziej wypełniający pomieszczenie dźwięk, tworząc wspaniałe wrażenia słuchowe niezależnie od tego, gdzie go umieścisz w domu.

Nowa lampa z głośnikiem ma zupełnie nową architekturę akustyczną, która wykorzystuje niestandardowy falowód, tworząc wspaniałe wrażenia dźwiękowe pod dowolnym kątem. Głośnik łączy się przez Wi-Fi i może być używany jako jedyne źródło dźwięku w pomieszczeniu lub może być połączony z innymi produktami Sonos, w tym z wcześniejszych serii SYMFONISK. Podobnie jak wszystkie produkty SYMFONISK, ten głośnik jest również częścią systemu Sonos, z łatwością łączy słuchaczy z ponad 100 serwisami streamingowymi.

SYMFONISK to długofalowa współpraca firm IKEA i Sonos, których celem jest zbliżenie do siebie świata wyposażenia domu i dźwięku. Często głośniki i lampy stołowe są umieszczone obok siebie, konkurując o tę samą przestrzeń na stoliku. Dźwięk od Sonosa wbudowany w lampę stołową firmy IKEA może przezwyciężyć najbardziej krytyczne problemy związane z umieszczaniem głośników: znalezienie miejsca na blacie dla innego przedmiotu i dopasowanie go do wystroju domu.

Od 12 października 2021 roku nowy produkt SYMFONISK będzie dostępny w sklepach IKEA i sklepie internetowym sieci w Ameryce Północnej i na wybranych rynkach Europy, zanim w przyszłym roku trafi na wszystkie rynki, w których działa IKEA. W Polsce lampa ma pojawić się w styczniu 2022 roku.

Nie znamy jeszcze polskiej ceny, ale nowy zestaw został wyceniony w USA na 140 USD, a dodatkowe klosze będą dostępne będą cenie 29 USD za wykończenie tekstylne i 39 USD za szklane. Pierwsza wersja lampy sprzedawana jest w cenie 189 USD, więc wygląda na to, że nowa generacja może być nieco tańsza lub mieć tę sama cenę. Jeśli tak, to polska cena obecnej generacji wynosi 799 zł.

źródło: IKEA