HBO Max prezentuje swoją platformę przed premierą w Europie

Sprawdź najważniejsze informacje na temat planów HBO Max na świecie, Europie i Polsce – w 2022 roku HBO Max wyrusza na podbój Europy i ma ze sobą niezły arsenał!

Plany HBO Max w Europie (w tym w Polsce) w 2021 i 2022 roku

HBO Max staje się globalną platformą od WarnerMedia, która zaprezentowała dziś swoją usługę SVOD podczas wirtualnej konferencji, która odbyła się 5 października 2021 roku. HBO Max po raz pierwszy w Europie zgromadzi w jednym miejscu najlepszą rozrywkę, filmy, programy dla dzieci i oryginalne seriale Warner Bros., HBO, DC, Cartoon Network i Max Originals.

Serwis ogłosił, że jego usługa będzie dostępna dla kuzytkowników z 27 nowych terytoriów w początkowej fazie wprowadzenia na rynek europejski. HBO Max zadebiutuje najpierw w Szwecji, Danii, Norwegii, Finlandii, Hiszpanii i Andorze 26 października 2021 roku, a następnie w Europie Środkowo-Wschodniej (w tym w Polsce) i Portugalii w 2022 roku. Turcja, Grecja, Islandia, Estonia, Łotwa i Litwa dołączą do tego grona w ciągu przyszłego roku.

W ramach wydarzenia inauguracyjnego ujawniono pierwszy teaser House of the Dragon (Gra o tron: Ród smoka) , wraz z pierwszymi zajawkami z trzeciego sezonu Succession (Sukcesji) i Peacemakera, a w specjalnej wiadomości Sarah Jessica Parker ogłosiła również grudzień jako miesiąc debiutu And Just Like That…

HBO Max oferuje naprawdę atrakcyjną ofertę, dla wszystkich użytkowników, z rodziny ukochanych marek WarnerMedia, mieszczących się w pięciu centrach: Warner Bros., HBO, Max Originals, DC i Cartoon Network. Po raz pierwszy fani mogą oglądać najnowsze przeboje kinowe Warner Bros. w HBO Max zaledwie 45 dni po premierze kinowej. Tak szybko będą mogli oglądać filmy widzowie w krajach nordyckich, a od przyszłego roku w Hiszpanii, Portugalii, Holandii, Grecji, Islandii i Europie Środkowej i Wschodniej, a później ze Wschodniej Europy.

Bogaty i różnorodny katalog HBO Max oferuje ulubione programy dla każdego. Tytuły Warner Bros. to Harry Potter, Godzilla vs. Kong, Dunkierka, Władca Pierścieni, Lśnienie i Mechaniczna Pomarańcza. Są filmy DC, takie jak Joker, Wonder Woman 1984, Aquaman, Batman vs. Superman i Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera. Wśród tytułów nie brakuje przełomowych seriali oryginalnych od HBO, takich jak Gra o tron, Rodzina Soprano, Sukcesja, Sceny z małżeństwa, Zguba, Seks w wielkim mieście i Euforia. Hit Max Originals to The Flight Attendant, Gossip Girl, Raised by Wolves (Wychowane przez wilki) i Friends: The Reunion. Do nowych i kultowych familijnych faworytów należą Tom i Jerry, Atomówki i Zwariowane melodie.

Rok subskrypcji w cenie 8 miesięcy

HBO Max będzie dostępny w atrakcyjnej cenie z nową roczną subskrypcją, która oferuje 12-miesięczny dostęp w cenie ośmiu, co oznacza oszczędność ponad 30% i obniża miesięczny koszt do około 5,99 euro w Hiszpanii i Finlandii. Ponadto miesięczna subskrypcja zostanie obniżona dla klientów w krajach skandynawskich, a dla klientów w Hiszpanii zostanie utrzymana już i tak atrakcyjna cena miesięczna. Ponadto przed uruchomieniem usługi 26 października zostaną ogłoszone specjalne oferty dla nowych klientów.

Nie zabraknie produkcji od najlepszych europejskich twórców pod szyldem Max Originals. Nadchodzące tytuły to Kamikaze (Dania), Todo lo Otro (Hiszpania), Venga Juan (Hiszpania), Garcia! (Hiszpania), Beforeigners Season 2 (Norwegia), Ruxx (Rumunia), The Informant (Węgry), The Thaw (Polska), Still Here (Polska), a wiele innych zostanie ogłoszonych w nadchodzących miesiącach.

Nowa aplikacja – nowe wrażenia HBO max

HBO Max wprowadzi się na nową, globalną platformę technologiczną, przynosząc ze sobą ulepszone wrażenia strumieniowe z nowymi funkcjami, udostępniając treści dostosowane do indywidualnych potrzeb użytkowników dzięki spersonalizowanej selekcji i rekomendacjom. Subskrybenci będą również mogli dostosować swój profil HBO Max, tworząc silniejsze poczucie połączenia z platformą. Rodzice będą mogli stworzyć profil dla dzieci z kontrolą rodzicielską, aby upewnić się, że każde dziecko ogląda treści odpowiednie do swojego wieku.

HBO Max będzie można oglądać na wielu urządzeniach za pośrednictwem różnych platform oraz na komputerze za pośrednictwem strony HBOMax.com. Użytkownicy będą mogli płacić za usługę za pośrednictwem głównych partnerów płatniczych, w tym kart VISA Mastercard czy PayPalem.

HBO Max zastąpi istniejące pod marką HBO usługi streamingowe w 20 terytoriach w Skandynawii, Hiszpanii, Portugalii oraz Europie Środkowo-Wschodniej i będzie dostępne zarówno dla nowych, jak i obecnych użytkowników, według rozliczeń indywidualnych lub za pośrednictwem partnerów, tak jak to wygląda obecnie w przypadku HBO GO.

A tak przedstawiają się ceny subskrypcji miesięcznej i rocznej w poszczególnych krajach w Europie:

kraj
(waluta)
obecna cena
(miesięczna subskrypcja)
nowa cena HBO Max
(miesięczna subskrypcja)
HBO Max
(roczna subskrypcja)
Szwecja (Kr)10989699
Norwegia (Kr)10989699
Dania (Kr)9979599
Finlandia (€)10,958,9969,99
Hiszpania (€)8,998,9969,99

źródło: WarnerMedia