iOS 15.0.1 z poprawkami błędów na iPhonie

Najnowsze uaktualnienie systemu iOS 15.0.1 naprawia duży błąd związany z odblokowaniem iPhone’a 13 za pomocą App Watcha i kilka mniejszych.

Uaktualnienie iOS 15.0.1 na iPhonie (tryb OTA)

Jeśli masz problemy z odblokowaniem swojego nowego, błyszczącego urządzenia z serii iPhone 13 za pomocą zegarka Apple Watch, prawdopodobnie powinieneś jak najszybciej zainstalować najnowszą aktualizację iOS 15.0.1.

Wydana dziś poprawka mobilne systemu iPhone’a – iOS 15.0.1 – wygląda dość solidnie (jak na wersję oprogramowania o numerze x.0.1). Zawiera ona co najmniej trzy konkretne poprawki dla trzech różnych błędów. Zdecydowanie najważniejszą kwestią, która pozornie poprawiła się stosunkowo szybko po jej odkryciu, jest wspomniana wcześniej sytuacja gdy nie można odblokować iPhone’a za pomocą Apple Watcha.

W przypadku większości osób dotkniętych tym błędem poręczna funkcja odblokowania iPhone’a była po prostu bezużyteczna podczas noszenia maski, podczas gdy inni nie mogli nawet skonfigurować tej funkcji na iPhone’ach 13. Wszystko to powinno odejść w niepamięć po przejściu z iOS 15, który został wydany niecałe dwa tygodnie temu, na iOS 15.0.1.

Co ciekawe, Apple nie przeszło bezpośrednio na iOS 15.1, mimo że firma wydała już dwie deweloperskie wersje beta tej kompilacji, z których jedna akurat zawierała tę samą poprawkę.

Może to mieć coś wspólnego z dość dużą liczbą innych problemów zgłaszanych przez użytkowników iOS 15. To, co iOS 15.0.1 ma naprawić, to „nieoczekiwany” start treningów w medytacjach dźwiękowych na różnych generacjach zegarków Apple Watch dla niektórych subskrybentów Fitness+ oraz problem z aplikacją Ustawienia, w której u wielu użytkowników iPhone’a błędnie wyświetlał się alert o zapełnionej pamięci.

Oficjalna notka dotycząca aktualizacji systemu iOS 15.0.1 w Polsce:

To uaktualnienie zawiera poprawki błędów dotyczące Twojego iPhone’a.

  • Funkcja odblokowywania iPhone’a przy użyciu Apple Watch może nie działać na iPhonie 13
  • Aplikacja Ustawienia może nieprawidłowo wyświetlać alert o braku wolnego miejsca

Choć oczywiście zawsze istnieje szansa, że ​​odkryjemy więcej poprawek błędów, gdy spędzimy trochę czasu z najnowszą wersją, jestem prawie pewny, że Apple wciąż ma wiele do zrobienia, zanim będzie w stanie przekonać przeważającą większość swoich klientów do zostawienia systemu iOS 14 na rzecz iOS 15.

źródło: Apple