„Tiny Wings+” wkrótce zadebiutuje w Apple Arcade

Klasyczna gra „Tiny Wings” z App Store trafia do Apple Arcade, wystawiając nowe pokolenie graczy na łatwą do zdobycia i trudną do opanowania grę.

Tiny Wings+ w Apple Arcade

Dzięki prostemu interfejsowi sterowanym jednym dotknięciem i proceduralnie generowanym poziomom Tiny Wings stał się niemal natychmiastowym hitem, gdy zadebiutował w App Storze w 2011 roku. Tytuł zdobył regionalne nagrody dla iPhone Game of the Year w Apple App Store Rewind. W środę deweloper Andreas Illiger ogłosił, że gra wkrótce trafi do Apple Arcade.

„Tiny Wings wkrótce wyląduje w AppleArcade! Jeśli kiedykolwiek marzyłeś o lataniu i nigdy nie próbowałeś Tiny Wings, bądź na bieżąco” – powiedział Illiger w tweecie zawierającym link do strony tytułowej App Store.

Tiny Wings+ to side-scroller, umieszczający użytkowników w piórach pulchnego ptaka z małymi skrzydłami, który pragnie szybować w powietrzu. Gest dotknięcia i przytrzymania jest jedynym sposobem wprowadzania i kontrolowania pozycji skrzydła w grze.

Grawitacja jest najważniejszym aspektem gry, ponieważ gracze mają za zadanie generować ruch do przodu, ślizgając się w dół i wjeżdżając na wzgórza w generowanym proceduralnie krajobrazie. Zabawę urozmaicają przeszkody, trudna topografia wzgórza i wyzwania w grze.

Gra, nazwana Tiny Wings+ dla Apple Arcade, zachowuje swoje wieloletnie tryby gry „Day Trip” i „Flight School”, przy czym ten ostatni ma teraz 30 ręcznie zaprojektowanych poziomów. Gracze mogą brać udział w trybie wieloosobowym na podzielonym ekranie na iPadzie, a obsługa iCloud synchronizuje postępy w grze na wersjach dla iPhone’a i iPad.

Tiny Wings+ będzie dostępne na urządzenia z systemami iOS, iPadOS i tvOS w dniu premiery. Chociaż nie zostało to określone w dzisiejszym tweecie ani na stronie podglądu gry w App Stor`e, Tiny Wings+ może trafić do kategorii „Timeless Classics” i „App Store Greats”, które zostały uruchomione w kwietniu.

źródło: Apple Arcade